Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz ZH: je mi 34let a od mládí mám problém se zádama .U lékaře se nikdy nic nenašlo, baňkování pomůže vždy jen asi na tyden a teď poslední 2 roky ( po porodu ) je bolest zad v oblasti pánve intenzivnější a v noci mě to budí. Delší leženína jednom boku nebo na zádech a při otáčení je  dost bolestivé. Ráno se probouzím unavená, je mi furt hrozné horko které stoupá směrem nahoru do hlavy, dost se potím,zadýchávám, potí se mi chodidla pod prstama...,ale když padne 19hod.tak mi je zase prozměnuzima zima,ruce mám studené a hruť se mi zevnitř jako by ochlazovala. Přestane pocení, ale záda bolí neustále.....
.
Už víc jak 0,5 roku se snažím dodržovat zdravou výživu,ale nějak mi nejde shodit váha.Ráno když vstanu,tak si připadám štíhlejší jako třeba odpoledne.

Začala jsem pítčaj od DR. Popova na odvodnění a Lymfatický čaj. Z čaje se mi podařilo se trochu odvodňovat,ale je to dost nepřijemně cítit při pocení.je to možné?
Četla jsem si článek na vaších stránkach  a docela jsem se našla v tomto odstavci:     
3. Nepravé – falešné – horko v těle v důsledku dlouhodobého chybění jinových tekutin.

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
MUDr. Doris Danielová: Podle mého názoru se u Vás jedná o oboustrannou prázdnotu ledvin - chybí tam tedy jin i jang - a dále může chybět čchi ve slezině. Ve stravě se zaměřte více na luštěniny, fermentované sojové výrobky - tofu aj., denně deci sojového mléka, fazolky, čočka...to vše posiluje ledviny. Z léků doporučuji Tajemství zlaté skříňky 3x4 TBL, a Lesk nefritového šperku 3x2 tbl - obojí prospěje ledvinám, které jsou "matkou zad". Jelikož jste se - správně - našla v odstavci nepravé horkov těle, nepijte už odvodlňující čaj - máte totiž ve skutečnosti tekutin v těle málo, nebo spíš na nepatřičných místech (máte-li celulitidu či silná stehna, je to známka slabosti sleziny - tu musíte vyživovat - viz angíny - a zbavit se vody vám pomůže denně si dělat akupresuru na bodech: SP09 oboustranně, ST28 oboustranně a CV09 ve střední linii těla vpředu. Na těchto bodech můžete klidně zkusit i prohřívání moxou.
JIN GUI SHEN QI WAN | Tajemství zlaté skříňky 171

JIN GUI SHEN QI WAN | Tajemství zlaté skříňky 171

QI JU DI HUANG WAN | Lesk nefritového šperku 182

QI JU DI HUANG WAN | Lesk nefritového šperku 182

Yinlingquan | SP09 - jin-ling-čchüan

Yinlingquan | SP09 - jin-ling-čchüan

Shuidao | ST28 - šuej-tao

Shuidao | ST28 - šuej-tao

Shuifen | CV09 - šuej-fen

Shuifen | CV09 - šuej-fen

Akupresuru provádějte takto: 1 "kolo" spočívá v: 6x zmáčknout silně bod a pustit, opakovat 3x. Tato "kola" opakujete 3x denně. Na záda můžete požádat, aby Vám jiní udělali stejnou akupresuru na bodech BL23 a GV03, GV04 - dokonce i tam je možno zkusit i moxu (pokud byste ji nesnášela, znamená to, že příslušná dráha a orgán jsou spíše v nedostatku jinu a tam vysoušení tekutin hořící moxou - doutníčkem z pelyňku nad kůží - situaci jedině zhorší. Naštěstí tělo si řekne samo-pokud Vám bude toto ohřívání příjemné - na zmíněných bodech - tak moxujte tak dlouho, až pocítíte příliš velké horko s pálením - pak se přesunete na jiný bod anebo skončíte. Jestliže dráha moxu nepotřebuje, "řekne si sama" - v tom určitém bodu (sázím na BL23, kde může chybět více jin,ale to nevíme) se pocit velkého horka a pálení objeví skoro hned po přiblížení moxovací tyčinky asi 2cm nad kůži bodu. Závěrem - je zde podezření na slabost ledvin - toto je opravdový důvod Vašich potíží-a jedná se o slabost oboustrannou, tedy jinu a jangu. To se léčí dost obtížně a hlavně dlouho,ale stojí to za to, protože Vás to do budoucna ochrání před horšími následky "slabých" ledvin, jako je ledvinové selhávání, záněty apod. Pokud chcete najít zkušeného terapeuta ve svém okolí, mrkněte se na web www.tcm.cz - tam mají přímo rubriku doporučení terapeuti dle lokality - nebo jim napište přímo mail, kdo ve Vaší blízkosti působí. Pokud jste z Brna,velice doporučuji MUDr. Petru Uríkovou,mou nejlepší žačku a stážistku, terapeutka tčm  - mohla by Vám udělat kvalitní akupunkturu, přesněji stanovit kořen nemoci a možná by přidala i léčbu imunity, která stojí prakticky za každým onemocněním. Petra je skvělá také na výživu, sama sbírá "zdravé" recepty a vaří je, může Vám moc poradit s jídlem na ledviny.
srdečně D. Danielová
Shenshu | BL23 - šen-šu

Shenshu | BL23 - šen-šu

Yaoyangguan | GV03 - jao-jang-kuan

Yaoyangguan | GV03 - jao-jang-kuan

Mingmen | GV04 - ming-men

Mingmen | GV04 - ming-men

MUDr. Doris Danielová - www.tcm-cs.com
Tcm-cs.com na Facebooku: Doplnění ZH: Dobrý den, moc vám děkuji za vaší odpověď a MUDr. Petru Uríkovou na 100% budu kontaktovat pro přesnější stanovení nemoci. Před 0,5 rokem jsem byla ještě na operaci s myomem a při vyšetření mi bylo zjištěna krevní anemie - velmi málo železa v krvi a špatný krevní obraz a od porodu problém s extrémě silnou menstruací. Na to mě asi z 30% pomohla malinová směs Dědek Kořenář . Léky co jste mi doporučil si koupím a mám vám ještě zítra ráno poslat foto jazyku a nebo můžu rovnou koupit léky co jste mi napsal v příspěvku?

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
MUDr. Doris Danielová: Určitě pošlete fotku jazyka, jsem ochotná Vám zdarma (ukázkově) udělat diagnosu a změřte si prosím aspoň kolik máte tepů za minutu. Pak Vám doporučím léky samozřejmě lépe = přesněji. Ty, které doporučím, začněte brát ihned, stejně je budete muset brát dlouhodobě a MUDr. Petra U. by Vám řekla totéž - nicméně k ní se určitě přihlaste, je skvělá, pouze má hodně práce, (a 2 miminka), takže návštěva u ní v ordinaci se musí objednat-léky Vám mezitím než se k Petře dostanete, mohou už pomáhat. DOSTI DŮLEŽITÉ JE TO, CO JSTE PŘIDALA ZA POTÍŽE- TO, ŽE JSTE MĚLA PO OPERACI MÁLO KRVE, SVĚDČÍ O JEŠTĚ JEDNOM PROBLÉMU U VÁS, KTERÝ BY MOHL PŘETRVÁVAT - A TO JE NEDOSTATEK ČCHI A KRVE ČILI NUTNOST POSILOVAT SLEZINU. PROTO ZDE PROSÍM UVEĎTE, ZDA:
1. SE CÍTÍTE VELMI SLABÁ A VYČERPANÁ
2. JAKÁ JE STOLICE -  MĚKKÁ, SUCHÁ, PRŮJEM, NEBO ZÁCPA....
3. MÁTE BLEDÉ RTY A OBLIČEJ?
4. MÁTE POCITY BRNĚNÍ RUKOU A NOHOU?
PO OBDRŽENÍ INFORMACÍ AFOTKY JAZYKA VÁM DOPORUČÍM, CO DĚLAT A UŽÍVAT, JEŠTĚ NEŽ SE DOSTANETE K PETŘE - KTERÁ - TIPUJI - MNOU VYBRANÉ LÉKY BUDE TAKÉ POVAŽOVAT ZA PRO VÁS VELMI DOBRÉ. DÁLE SE PAK UŽ BUDETE ŘÍDIT PODLE JEJÍCH DOPORUČENÍ.
SRDEČNĚ DD

MUDr. Doris Danielová - www.tcm-cs.com
Tcm-cs.com na Facebooku: Doplnění ZH: Dobrý večer, tepů za 1min. Jsem napočítala 74. Celulitidu a silná stehna mám taky, silný krk a takový nateklý obličej. prostě si připadám taková celá oteklá. Krom asi prvních dvou hodin po probuzení. Odpověď na vaše otázky : 1. Velmi slabá a vyčerpaná se cítím stále. 2.Stolice je měkká 3.Rty mám světloulince narůžovělé a obličej bledý ( když nemám zrovna nával horka ) 4.Ruce mě brní při psaní,když třeba škrábu brambory atd.... a nohy mě brní při intenzivnější bolesti zad v oblasti pánve. To mě vystřeluje brnění do stehna. Foto jazyka pošlu zítra po vyfocení. Ještě jednou děkuji

Tcm-cs.com na Facebooku: Doplnění ZH:  Dobrý den, přidávám fotku jazyka. Focena horní a spodní strana jazyka

cz
Jazyk k určení - 007
Jazyk k určení - 007
cz
Jazyk k určení - 007 - jizva po piercingu
Jazyk k určení - 007 - jizva po piercingu
cz
Jazyk k určení - 007 - spodní strana
Jazyk k určení - 007 - spodní strana