Tcm-cs.com na Facebooku: Bolest v oblasti beder a kříže

Dotaz HKL: Dobry den, prosim co by pomohlo na noční bolesti zad v okolí kříže/beder? Jaka je dle TCM příčina? Od kvetna pravidelne cvicim na cela zada dle rehabilitacnich pokynu, ale obcas se mi i tak zablokuje krk (vpravo u patere a trapez, mam to zrovna ted) a dole v bedrech. To je uz pres den lepsi, ale v noci mne to dost boli. Stravuji se makrobioticky, nyni beru bylinnou kuru na posílení energie ledvin (WAO2.9. - 2089 a caj Leung, kde je napr. pískavice). Dekuji.

Odpověď KKH: Bolest zhorsujuca sa typicky v noci je tzv. Xue Yu, blokada krvy. dornovka aj akupunktura by mohla ucinne pomoct. co sa tyka bylin, odfotte zlozenie, ten pripravok mi nic nehovori Bolest, která se obvykle v noci, je tak zvaná. Süe Yu, krev vyčerpaná.

Odpověď MD: To číslo vypadá jako směs připravená přímo od terapeuta a číslo je číslo receptu asi. Jinak ty blokády Xue Yu zhoršující se v noci jsou z velkou pravděpodobnosti o nedostatku Yinu nebo Xue. Ohledně ty makrobiotiky bych se asi hodně zamyslel s ni pokračovat, ale závisí na složení denní potravy i v rámci období a zátěže fyzické/mentální klienta.

Doplnění SB: Toto je značení směsí od Leunga, tuším distribuce Pragon a Sinobiologie..

Složení směsi:
rehmánie (shudihuang) - kořen
dioskorea (huashanyao) - oddenek
pískavice (huluba) - semeno
dřín (shanyurou) - plod
jitrocel (cheqianzi) - plod
žabník (zexie) - oddenek
pivoňka (mudanpí) - kůra kořenů
achyrant (niuxi) - kořen
skořicovník (rougui) - kůra
pórnatka (fuling) - sklerocium

Doplnění MD: V tom případě na kořen problému je to dobré, ale chybí tam něco na rozhýbání tech blokád něco z oblasti HuaXue nebo HuaXuePoXue + Du Huo. To je důvod proč nerad dávám hotové směsi na tito stavy. sad Dobrá by byla aku. Mivam tito stavy v ordinaci často + moxa nebo TDP lampa a hezky prohrat)

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
cz
Bolest v oblasti beder a kříže - noční bolesti
Bolest v oblasti beder a kříže - noční bolesti
Tcm-cs.com na Facebooku: Doplnění MJ: Pokud je bolest v noci je pravděpodobně příčina v prázdnotě jinu ledvin, ale tato směs je více jangová. Spíš bych doporučil wbo1.9.

Doplnění administrátora
WBO1.9 - 1889 - Vyživení jater a ledvin - liuwei dihuang wan
Obsah směsi: Kořen rehmanie, plod dřínu, oddenek dioskorey, kůra kořenů pivoňky dřevité, oddenek žabníku, sklerocium pórnatky kokosové.

Písmena v kódu:
W - doplnit (bu) - primární
B - pročistit prázdnou horkost nebo pročistit horkost
O - doplnit jin (buyin)

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
Miloš Vymazal: Doplnění JB: Nevím, ale teď v zimě bych nezavrhovala směsi na zahřátí. Chlad by mohl dělat další stagnace.

Možná by nebyla od věci kombinace ráno TL29.9 1-0-0/pracuje i s krví, rozhýbává ji -- bolest nejspíše pramení v její stagnaci, když je v klidu v noci/a jangem ledvin a na noc na zklidnění WBO1.9 take 0-0-1. Aby byl jang i jin ledvin v rovnováze.
Ale chtělo by to znát pacientku více, zda je zimomřivá, zda se v noci potí atd. atd. Pokud je více zimomřivá, tak více jangu ledvin, tedy třeba TL29.9 1-1-0 a WBO1.9 jen 0-0-1.

SměsWBO1.9. by byla lepši než směs WBO1.8., protože tolik nezachlazuje a zároveň doplňuje krev a TL29.9. ji rozhýbává. Nemá smysl honit "prázdnou krev". Preparáty možno sehnat na www.pragon.cz.

Ing. Miloš Vymazal - www.tcm-cs.com