Miloš Vymazal: Bradavice (lat.verruca, počeštěně veruka) je nezhoubný výrůstek na kůži nebo na sliznici.

Bradavice jsou nezhoubné nádorky (novotvary) způsobené lidským kožním papilomavirem HPV. Papilomaviry se v lidské populaci běžně vyskytují a většina z nich nevyvolává u člověka žádné onemocnění. Viry z této skupiny mohou ale způsobovat i závažnější onemocnění, jako je rakovina děložního čípku nebo jinéinfekční kožní choroby. Virus HPV obsahuje dvouřetězcovou DNA, stejně tak jako v lidské populaci se vyskytuje i u jiných živočišných druhů. Všechny HPV viry jsou ale vysoce druhově specifické, proto se nemohou mezi druhy přenášet. Virus je přenosný dotekem a může proniknout do podkoží například malým poraněním. Bradavice mají individuální inkubační dobu od několika týdnů, přes měsíce nebo dokonce roky. Člověk tedy může přenášet bradavice, aniž by sám nějaké měl. Bradavice se nejčastěji vyskytují na rukou, na nohou nebo v obličeji, přičemž hlavním důvodem je, že se v těchto partiích nachází vysoké množství potních žláz, kterými může HPV virus proniknout do pokožky. Pokud je s již vytvořenými novotvary neodborně manipulováno, může infikovaná krev snadno nakazit své okolí a vytvořit tak další bradavice. Tento problém může nastat i v ordinaci dermatologa, kdy lékař bradavici dostatečně neodstraní, což má negativní následek v podobě diseminace bradavice do okolí a růst nových novotvarů.
Citace z Wikipedie

Ing. Miloš Vymazal - www.tcm-cs.com
ik: Dobrý den,  ráda bych se zeptala, zda mají bradavice spojitost i s nízkou imunitou, jak nám tvrdí lékaři. Dcera na ně často trpí a má i kolotoč - začnou bradavice hlavně na nohou, pokud se vypálí, má ječná zrna a poté afty a stále se vše opakuje, do toho tedy pak i nějaké virozy s tím, že vše propuká i naběhnutím uzlin na krku. Píšete, že často ženy trpí narakovinu děložního čípku, přemýšlela jsem, jestli očkovat proti tomu a bylo mi řečeno, že moc nic nedoporučují, že vše má vedlejší účinky. Dcera to má od mala, nyní je jí 16 let.
Děkuji za odpověď.
ik: Dobrý večer, chci se zeptat, proč neustále se dělají dceři bradavice, vypalují je už od dětství a pokud chvíle klidu, tak má buď afty nebo ječné zrna a stále stejný kolotoč. Děkuji.
Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz RŠ: Dobrý večer, chtěla bych poprosit o radu. Dceři se na malíčku levé ruky objevil nějaký tvar. Nemám s tim zkušenosti, ale napadla mě bradavice. Má už delší dobu cca tři týdny. Ze začátku jsem tomu nevěnovala tolik pozornosti v domnění, že si malíček někde skřípnula, pak jsem na to zapomněla a nyní si vzpomněla  a znervózněla, protože za dva týdny má dcerka začít jezdit ze školky na bazén. Co by jste mi prosím poradili?

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
cz
Bradavice
Bradavice
cz
Bradavice
Bradavice