Poznámka: V tabulce je uveden přehled těchto bodů. Bohužel názvy některých bodů mohou být nepřesné z důvodu jejich záměny. Někteří autoři uvádějí jiné přiřazení těchto bodů. Guixin může být taiyuanLU09 nebo dalingPC07 Guilu by mohl být jianshiPC05 nebo laogongPC08
V průběhu věků nabývali staří Číňané v akupunktuře dalších zkušeností a objevovali nové, důležité body. K „místům bolesti“ (body „a-ši“) přibývaly postupně body i značně vzdálené od místa obtíží. Vyvinuly se nejprve v systém nazvaný „Body 13 démonů“. Jejich stimulací se bojovalo proti chorobám, které domnělí „démoni“ vyvolávali. Jednalo se o body, které dnes podle nomenklatury WHO značíme jako GV01, GV16, GV24, GV26, CV24, ST06, PC06, LI11, SI11, TE05, SP01, BL60. Podle jiných zdrojů sem pařily i body ST36, LU05, LU09, LU11. Určité diference v podání nejsou podstatné.
Všechny tyto body, jakož i další kombinace bodů blízkých a bodů vzdálených dodnes používáme. Až později se objevila energetická koncepce, nejprve v podobě bodů pěti přehrad, která se poté rozvinula v komplexní systém neustálé proměny a koloběhu prvků (wu-sing). Z té doby pochází dodnes používaný systém drah a bodů, doplněný v průběhu věků už jen nepodstatně.
Technika: jehly ponecháme 20-30 minut, můžeme á 5 minut manipulovat - silně vypouštíme nebo neutrálně napichujeme, používáme při obou druzích šílenství - jangovém i jinovém.