Miloš Vymazal: Stimul
Je určen pro vyhledávání a stimulaci akupunkturních bodů a fyzikální léčbu bolesti metodou transkutánní elektroneurostimulace TENS

Stimul je vhodný pro prevenci onemocnění aléčbu bolesti. Výhodou přístroje je vedle léčebných účinků i bezbolestná aplikace, jednoduchost použití, nehrozí AIDS, hepatitis B, lékové poškození ani žáden návyk.
Patří mezi moderní přístroje využívající poznatků akupunktury. Oproti klasické akupunktuře je léčba prováděna bez vpichování do pokožky prostým dotekem odpružené aplikační elektrody na kůži s působením slabého elektrického proudu. Působení se provádí v nalezených místech právě těch akupunkturních bodů, které se tímto způsobem aktivují, následně dochází k uvolnění zablokované životní energie v jednotlivých energetických drahách a jejímu vyrovnání v organismu. Důsledkem tohoto působení se poruchy odpovídajících orgánů funkčně zlepší a často současně i odstraní.

Elektropunkturní použití je vhodné pro léčení:
Bolestí pohybového aparátu
Alergických a kožních onemocnění
Chronickéhokataru průdušek a průduškového astma
Neplodnosti
Impotence
Migrén
Menstruačních a klimakterických potíží
Vyčerpanosti
Nechutenství
Obrn a neuralgie trojklanného nervu
Vředových chorob a žlučníkových potíží
Vysokého a nízkého krevního tlaku
Zácpy a průjmy
Koliky
Nespavost
Zubní potíže

Další možností použití je metoda bodové transkutánní elektrostimulaceTENS a to u bolestivých stavů, způsobených zejména poruchami pohybového ústrojí. Tato metoda nevyžaduje žádné speciální znalosti v akupunktuře. Podstata metody spočívá v bodové a lineární aplikaci slabého elektrického proudu pomocí jehlové elektrody v bolestivých místech. Způsob aplikace může být statický, kdy elektroda zůstává bez pohybu ve stimulovaném místě nebo kinetická, kdy elektrodou pohybujeme po kůži a můžeme tak dosáhnout celou bolestivou plochu.

Metodou TENS jde úspěšně léčit:
Akutní a chronickou bolest, zejména u poruch páteře, degenerativních onemocnění kloubních, lehčích poúrazových stavů i bolest hlavy.
Jako doplňující léčebný prostředek lze Stimul doporučit i u neuralgií i u obrn.

Akupunkturní přístroj lze použít pro:
Vyhledávání akupunkturních bodů
Stimulaci akupunkturních bodu
Fyzikální léčbu bolestí pohybového aparátu – metoda TENS

Při akupunkturní léčbě aktivujeme vyhledaný bod přerušovaným tlakem elektrody po dobu 30-60 sekund a to i několikrát denně. Pokud je třeba tlumit bolest, působíme stalým tlakem v nalézeném bodu po dobu 2-3minut.

Rozdíl přístrojů Stimul3 a Stimul5
Přístroj Stimul 5 má navíc funkci rozšířenou možnost volby impulsu. Kromě neutrálních impulsů lze volit i impulsy sedativní a tonizační. Tímto se doba stimulace výrazně zkracuje.

Neutrální impuls - je vhodný u chronických bolestivých postižení
Sedativní impuls - má tlumící účinky. Používá se u prudkých bolestí, nespavosti, podrážděnosti, alergií a podobně Působí se 20-30sekund několikrát denně.
Tonizační impuls - zesiluje utlumené funkce. Používá se u obrn, poklesu tlaku, zácpy, celkové slabosti a na podporu imunitního systému. Na body působíme 5-10sekund několikrát denně.

Obrázky z kurzu Aurikuloterapie praxe, aurikulomedicína

Ing. Miloš Vymazal - www.tcm-cs.com
cz
Stimul - použití v praxi
Stimul - použití v praxi
cz
Stimul - přístroj na vyhledávání akupunkturních bodů
cz
cz
Stimul - vyhledávání akupunkturních bodů na uchu
cz
Ivana Pamroková: Stimul 3.
Ahoj spolužáci. Sehnala jsem Stimul 3 !!! Starý pán, který působil kdysi v Tesle  jich má ještě 5 doma, pokud máte zájem mohu  ho  od něj dovézt do školy. Cena je 900 Kc. Taky jsem ho chtěla sehnat levněji, ale v poslední době  je po něm  velká poptávka  . Tak zvažte  tuto možnost.....Kontakt na mne i.pamrokova@ seznam.cz
cz
AKU PEN k vyhledání a zároveń k léčbě akupunkturních bodů na uchu
AKU PEN k vyhledání a zároveń k léčbě akupunkturních bodů na uchu
cz
Nabízím tyto přístroje , které mi dcera zaslala z Anglie Cena 1250 kč
Nabízím tyto přístroje , které mi dcera zaslala z Anglie Cena 1250 kč
cz
Prosím přihlaste se ,kdo jste po mne chtěli Stimul 3 - e-mail ipamrokoseznamcz
Prosím přihlaste se ,kdo jste po mne chtěli Stimul 3 - e-mail ipamrokoseznamcz