Jaroslav Vydržel: Podzimní rovnodennost

Dnes (23.9. 2018) v časných ranních hodinách se naše Země dostala do pozice vzhledem ke Slunci, kterou označujeme jako podzimní rovnodennost. Síly jinu a jangu se srovnají, tak jak nám to hezky znázorňuje hexagram 12 Úpadek. Možná bychom mohli dokonce říct že se jin prvně pořádně projeví. Síla jin bude postupně nabírat na síle až do prosincového (měsíc Krysy - Zi) slunovratu, kdy bude nejsilnější.

Pokud máme něco k tomuto času říct, tak nejspíš dát doporučení k bilancování toho co jangová (aktivní) část roku probudila a ta jinová (pasivní) dotvoří. Dech Draka (čchi) se bude pomalu ukládat do země, tak jako se míza stromů bude stahovat do kořenů a esence plodů do jejich jader.

Vrcholí období Kovu, které je o tématu přítomnosti. V emocionální rovině se mohou objevit smutky a melancholické nálady. Svůj díl si převezme romantizující nálada a s tématem tady a teď přijde bilancování a čas dušiček, kdy budeme vzpomínat na své zesnulé příbuzné.

Užijte tento čas v rozjímání a pečujte o své zdraví, aby vás chlad zimy neoslabil a mohli jste v nadcházejícím roce Zemského Kance (2019) dokončit co jste začali, nebo snad nestihli.

Vhodná vykuřovadla pro tento čas jsou ta s jinovou esencí, těžší vůní, které spíš vstupuje dovnitř, než ty, které nás táhnou vzhůru a vytahují nás z ulity.

Za mne to bude Myrha, Benzoe, Kostus, Jalovcové dřevo, listy Tejpat


Doplnění textu z Wikipedie: V Česku a na celé severní polokouli podzimní rovnodennost (na jižní polokouli je to jarní rovnodennost) nastává obvykle 22. či 23. září. Vzácně může být i 21. září (příští výskyt 2092) nebo 24. září (poslední výskyt roku 1931, příští výskyt 2303). Na severním pólu Slunce zapadne – začíná polární noc. Na jižním pólu Slunce vyjde – začíná polární den.
cz
Podzimní rovnodennost
Podzimní rovnodennost