LucieF: Sladká chuť je chutí jangovou, harmonizující, se zpomalujícím a uvolňujícím účinkem. Můžeme ji rozdělit na plně sladkou, která je více tonizující a posilující, a prázdně sladkou, která více očišťuje a ochlazuje. Energii šíří sladká chuť směrem nahoru a ven z těla, a to obzvláště tehdy, pokud je obsažena v zahřívajícím jídle. Potraviny sladké chuti podporují tvorbu jinových složek těla (tkáně a tekutiny), a proto tonizují hubené a suché osoby. Obecně pomáhá sladká chuť při nedostatcích a posiluje při oslabení.

Sladká chuť dodává energii a zároveň uvolňuje tělo, nervy a mozek. Nejvíce prospívá osobám suchým, chladným, nervózním, hubeným, slabým a nesoustředěným. Sladká chuť pak také zjemňuje nepříjemnou chuť hořkých potravin a dokáže zbrzdit akutní symptomy onemocnění.

Vliv sladké chuti na orgány:
* sladká chuť "vstupuje" do sleziny a posiluje ji
* je vhodnou výživou pro játra, protože sladkost zjemňuje agresivní jaterní emoce, jako je hněv a netrpělivost (využívá se i ke zmírnění akutních jaterních příhod)
* zvlhčuje plíce při jejich suchých onemocněních
* zpomaluje nadměrně aktivní srdce a mysl

Sladká chuť je vhodná pro všechna roční období, obzvláště potřebná je pro dosažení harmonie v období rovnodennosti a slunovratů, stejně jako v pozdním létě. Potraviny se sladkou chutí by měli omezit jedinci s nadváhou a s vlhkými příznaky a hlenovitými onemocněními, a to včetně sacharidů v přírodních potravinách. Důkladné rozžvýkání potravin bohatých na sacharidy snižuje jejich tendenci produkovat hleny, což usnadňuje trávení a zmírňuje negativní vlhký dopad na zažívání.

Nadměrná konzumace sladkých potravin poškozuje ledviny a slezinu, oslabuje kosti a vyvolává ztrátu vlasů.

Ke sladkým potravinám se řadí veškeré obiloviny (žito, merlík chilský a laskavec jsou zároveň hořké), všechny luštěniny a většina druhů masa a mléčných výrobků.

Ovoce sladké chuti: jablka, meruňky, třešně, datle, fíky
Ovoce sladké a kyselé chuti: hrozny, grep, broskve, jahody, hrušky (lehce kyselé)
Zelenina sladké chuti: řepa, žampiony, mrkev, mangold, salátová okurka, lilek, kudzu, brambory, houby shiitake, dýně, batáty
Zelenina sladké a kyselé chuti: rajčata, olivy
Zelenina sladké a hořké chuti: celer, salát
Zelenina sladké a ostré chuti: zelí, máta klasnatá
Ořechy a semínka sladké chuti: mandle, kaštany, kokos, sezamová semínka a olej, slunečnicová semínka, vlašské ořechy
Sladidla sladké chuti: amasaké, ječmenný slad, melasa, rýžový sirup, přírodní cukr (nerafinovaný třtinový cukr)

Zdroj: Paul Pitchford: Přírodní stravou ke zdraví

Další odkazy
5 chutí potravin
Potraviny elementu Země
cz
Sladká chuť
Sladká chuť
cz
Sladká chuť
Sladká chuť
cz
Sladká chuť
Sladká chuť