Miloš Vymazal: Znamení Krysa (Myš)

Roky Krysy
31. ledna 1900 – 18. února 1901 Myš Kov
18. února 1912 – 5. února 1913 Myš Voda
8. února 1924 – 24. ledna 1925 Myš Dřevo
24. ledna 1936 – 10. února 1937 Myš Oheň
10. února 1948 – 28. ledna 1949 Myš Země
28. ledna 1960 – 14. února 1961 Myš Kov
15. února 1972 – 2. února 1973 Myš Voda
2. února 1984 – 19. února 1985 Myš Dřevo
19. února 1996 – 18. ledna 1997 Myš Oheň
7. února 2008 – 25. ledna 2009 Myš Země
25. ledna 2020 – 11. února 2021 Myš Kov
11. února 2032 – 30. ledna 2033 Myš Voda

Krysa

Krysa


Poznámka: uvedené dny vycházejí z čínského občanského kalendáře a neodpovídají solárnímu kalendáři, podle kterého začíná většinou rok o několik dní dříve. Přesný výpočet můžete najít v našem on-line kalendáři.

Člověk narozený ve znamení Myši je známý a oblíbený, nesmírně činorodý a pracovitý, má ze všech znamení zvěrokruhu nejvíce rozvinutý pozorovací talent a nic mu neunikne. Vyznačuje se nesmírnou oddaností vůči přátelům a rodině, pro které se dokáže maximálně obětovat a zahrnout je štědrými dary, i když jinak mívá spíše sklon ke spořivosti. Bystrost a neuvěřitelnou činorodost uplatňuje velmi dobře v práci, kde bývá úspěšný, ať si vybere jakoukoli dráhu. Bývá ozdobou večírků a společenských událostí, protože je družný a umí se bavit s kýmkoliv. Jeho šarm je velký a může být pro ostatní nevýhodou, neboť Člověk – Krysa, ačkoli je velmi poctivý a čestný, může svým charizmatem okolí odzbrojovat. Krysa si vytváří velmi silné citové vazby k přátelům i rodině, kterým účinně a vytrvale pomáhá a velmi dobře se umí postarat i o své kolegy a podřízené. Negativní vlastností mnoha Krys je vnitřní zakořeněný pocit rozervanosti a neštěstí, který je nutí pobíhat z místa na místo a hledat uspokojení. Rovněž negativní se může stát kromobyčejná schopnost Krysy prakticky a rozumně jednat v každé situaci, když se příliš upne na peníze. Zvítězí pak hrabivost. Nevýhodou se také stane, když u Krysy zvítězí její přirozená ctižádost, která ji může vést k rozehrání mnoha aktivit, z nichž žádnou nedotáhne do konce.

Krysa sama patří k prvku Vody a má jangovou polarizaci.

Krysa zrozená v roce Vody se věnuje duševním činnostem a přemítání, má dobré mezilidské vztahy, je vnímavá a talentovaná, bystrá. Nejde proti proudu, nýbrž s ním, tak, aby žila klidný šťastný život. Velmi dobře a ráda se učí něco nového.

Krysa narozená v roce Dřeva je nesmírně ambiciózní. Prvek Dřeva jí propůjčuje dravou sílu k započetí mnoha aktivit. Umí zužitkovat všechno, co se jí naskytne a dobře ví, co chce. Dobrý podnikatel.

Krysa narozená v roce Ohně je ze všech Krys nejnadšenější, nejaktivnější a je jí vlastní silný smysl pro spravedlnost. V mezilidských vztazích je ze všech Krys nejvíce otevřená a výmluvná. Má spoustu energie, přirozenou soutěživost, někdy emoce příliš vítězí nad rozumem.

Krysa zrozená v roce Země je nejmoudřejší Krysou, brzy jí končí dětství a ona přemýšlivě vyhodnocuje situaci. Má velmi dobré vztahy s okolím a v zaměstnání je důkladná a svědomitá, opatrná. Upřednostňuje ověřené postupy.

Krysa narozená v roce Kovu je největší idealistkou ze všech Krys. Je nesmírně citová, bystrá a temperamentní. Okolí ji považuje za neodolatelnou, krásnou a šťastnou bytost, které až závidí, jenže v hloubce svého srdce ukrývá Kovová Krysa často smutek a neštěstí, v horších případech žárlivost a sobectví.

Zdravotní rady pro Krysy
Všechny Krysy bez výjimky si musí dávat pozor na element Vody, který mají v sobě obsažen. Platí to zvláště pro orgán močového měchýře a ústrojí s ním spojených. Dodržovat pitný režim, vyvarovat se prostuzení nohou, opatrovat páteř – cvičit protahovací cviky, jógu, posilovat svaly podél páteře. Ve stravě nepřesolovat. Dbát na dobrý stav zubů.

Krysa narozená v roce Vody by měla výše uvedená doporučení respektovat dvojnásob. Vodní element umocněný na druhou může k nemocem močového měchýře a ledvin inklinovat ještě více, zrovna tak je třeba dávat pozor na kosti (vyhnout se úrazům, mít dostatečný příjem vápníku ve stravě) a páteř (pokud pracuje fyzicky, dopřát si ve volném čase relaxaci, pokud 150 naopak v práci pohyb nemá, ve volném čase cvičit). Prvek převažující Vody může vést k introvertnosti, je proto dobré, aby Vodní Krysa o svých problémech začala otevřeně hovořit.

Krysa zrozená v roce Dřeva bude mít pravděpodobně rušný život plný zkoušek. Má ale všechny předpoklady, aby je zvládla a vyšla velmi posílená. Měla by si dát pozor na přílišné prosazování svých názorů (silná energie Dřeva k tomu může svádět). Z orgánů je nezbytné opatrovat šlachy, žlučník a játra, dále oči.

Krysa narozená v roce Ohně může profitovat ze své schopnosti obzvláště dobře komunikovat, protože prvek Ohně k tomu přímo vybízí a bude letos umocněn. Může se pouštět do nových činností a zájmů, musí však přitom respektovat rady přátel a rodiny a neriskovat. Nesmí zapomínat na ochranu srdce a cév, na noc by neměla pít alkohol a kávu, měla by dbát na dostatečný spánek.

Krysa zrozená v roce Země může využít své moudrosti a předávat zkušenosti ostatním. Tak jako ostatní Krysy musí být opatrná a neriskovat. Měla by být opatrná na žaludek a slinivku a nezatěžovat je přemírou sladkostí a nezdravou stravou typu Fast-Food; naopak jí prospějí obiloviny nejlépe ve formě ranní kaše ke snídani.

Krysa narozená v roce Kovu má obzvláště povzbudivé vyhlídky v zaměstnání, které může přinést mnoho pozitivního, čehož by měla využít. Nesmí však přitom zapomínat na stravu s dostatkem vlákniny pro ochranu tlustého střeva a aby neměla potíže s plícemi, měla by si dopřát procházky na čerstvém vzduchu a nekouřit. Může ji zatěžovat sklon ke smutku, neboť KOV je jeho průvodcem.

Zdroj textu: Přednášky a prezentace MUDr. Doris Danielová

Další odkazy Čínský kalendář - roky, Solární a lunární kalendář

Ing. Miloš Vymazal - www.tcm-cs.com
cz
Krysa
Krysa
cz
Krysa
Krysa
cz
Myš
Myš
cz
Myš
Myš