Most ke zdraví: Posilující polévka po vyčerpávajících onemocnění, nebo po porodu.

Už ve starověké Číně šla samotná léčba ruku v ruce s dietetikou a prevencí. Lidé žili, jedli a chovali se tak, aby to bylo, v co nejmenším rozporu s přírodními vlivy, které je obklopovali a když už nějaké onemocnění, které je vyčerpalo, prodělali, snažili se o to, aby se jejich „síla“ co nejlépe a nejrychleji zregenerovala. A to mimo jiné i stravou a bylinkami. K tomuto účelu se může používat i „posilující polévka“ jejíž součástí je bylinná směs Obnovení základu.

Co na přípravu polévky budeme potřebovat?
Ti co cítí, že potřebují doplnit „sílu“ tedy čchi (pocit vyčerpáni, únava), jako základ použijí 1kg hovězího masa (nejlépe zadního). Ti co cítí, že potřebují doplnit „matérii“ tedy jin (např. po nadměrném pocení), jako základ použijí jednu celou slepici. Je samozřejmě možné maso kombinovat a použít 1/2 slepice a 1/2kg masa hovězího.
Vegetariáni mohou použít obilné zrno a sojové boby v poměru 2:1 - cca 150g : 75g.
Slepice

Slepice

Hovězí

Hovězí

Ječmen setý - zrno

Ječmen setý - zrno

Sója

Sója


Dále si připravíme:
2 větší mrkve, 1/4 celeru (menšího), 1/4 kapusty, 1větší cibule, 4 plátky čerstvého zázvoru, 3 lžíce francouzského droždí - lahůdkového, 3 lžičky bramborového nebo kukuřičného škrobu, sůl, sójovou omáčku Shoyu nebo Tamari, nové koření, kuličkový pepř, bobkový list, kmín a jeden sáček bylinné směsi Obnovení základu, labužníci mohou na závěr přidat ječmenné miso a sezamovou omáčku Tahini.
Mrkev

Mrkev

Celer

Celer

Kapusta

Kapusta

Cibule

Cibule


Pracovní postup:
Očištěné a omyté maso – nebo přes noc namočenou sóju s obilovinou vložíme do tlakového hrnce, přidáme vodu (MÍSTO VODY ČERVENÉ VÍNO), sůl, cibuli, kuličkový pepř, nové koření, kmín, bobkový list, bylinnou směs Obnovení základu a pod tlakem vaříme minimálně 2 hodiny.

Po uvaření přes síto scedíme do připraveného kastrolu. Přidáme na nudličky nakrájenou zeleninu a zázvor, francouzské droždí, sójovou omáčku, podle potřeby dolijeme vroucí vodou a vaříme cca 20minut. Zahustíme škrobovou moučkou rozmíchanou v troše studené vody a znovu krátce povaříme. Na závěr do hrnce vložíme obrané a naporcované maso či obilovinu s boby. Na talíři můžeme dochutit 1/4 kávové lžičky ječmenného misa a 1lžičkou sezamové omáčky Tahini.
Takto připravená polévka nám v lednici vydrží cca 4dny.