MUDr. Petra Uríková: Kakaové muffiny / karobové muffiny s jablky a ořechy

V člověku se oslabená energie okruhu Země často projevuje chutí na sladké. Vaše tělo si touto chutí říká o sladkosti a nutí Vás, abyste si na něčem smlsli. Ale nechce mléčnou čokoládu, ani gumídky, ani keksíky, ani jiné sladkosti plné rafinovaných cukrů a případně i rostlinných ztužených tuků. Má na mysli přirozenou, jemně sladkou chuť, kterou mají plodiny babího léta – nebo třeba také oříšky, semínka a vařené obiloviny.

Suroviny: 3 vejce, asi 3 jablka, asi 100g cukru, asi 100ml oleje, asi 100g semínek nebo ořechů, asi 1 lžíce sody, asi 3 lžíce karobu nebo kakaa, asi 200g dohromady jemně mleté špaldové a bílé hrubé mouky

Postup:
V robotu šlehám 3 žloutky s asi 100g cukru. Až má hmota konzistenci majonézy, přilévám pomalu olej a ještě chvíli nechám šlehat. Než vznikne správná konzistence, mám asi 5-10 minut. V tomto čase vykrojím, oloupu a nahrubo nastrouhám jablka a v mixéru si nasekám oříšky nebo semínka.
Zpomalím šlehač a postupně do našlehané hmoty přidávám nastrouhaná jablka, nasekané oříšky, karob a sodu. Za stálého pomalého šlehání na závěr také přisypávám mouku. Mouky tolik, aby vzniklo středně husté těsto. Jemnou špaldovou a hrubou bílou používám asi 1:1. Když dosáhnu správné konzistence, robot vypnu a ručním šlehačem si vyšlehám sníh.
Sníh pomalu a opatrně vmíchám do karobového těsta tak, aby vzniklo těsto jemné a nadýchané.
Lžící plním připravené formičky na muffiny.

Tipy k tomuto receptu:
Můžete použít i kakao, ale karob je mírně sladký, takže těsto ještě přirozeně osladí. Navíc jej mohou i ti, kteří jsou alergičtí na kakao či čokoládu.
V tomto receptu dětem schováte jakékoli semínka nebo oříšky, které by třeba samostatně nejedli. Já nejčastěji používám slunečnicová semínka a/nebo vlašské ořechy, ale můžete cokoli.
Pokud byste to s moukou přehnali a těsto by bylo moc husté, můžete jej trochu zředit mlékem, pokud jste ještě nepřidali sníh. Mléko můžete použít také, pokud byste těsta chtěli mít víc. Ale čím vím mléka, tím víc mouky a tím hutnější těsto bude.
Bílou hrubou mouku dávám pro odlehčení konzistence – muffiny jsou pak vlhčí a lehčí. Můžete udělat i celé celozrnné, ale budou hutnější.
Papírové košíčky do formy většinou skládají děti, baví je to.wink
Děti tyto muffiny milují na snídani i svačiny.
Při troše zručnosti a správném vybavení kuchyně zvládnete celou přípravu těsta asi za 20 minut.

Zdroj: Ovocné a zeleninové moučníky babího léta
Editoval purikova (28.11. 2017 17:57)

MUDr. Petra Uríková - mudr-urikova.com
cz
Kakaové nebo karobové muffiny s jablky a ořechy
Kakaové nebo karobové muffiny s jablky a ořechy