MUDr. Petr Hoffmann: Jídla, která nejvíce zatěžují dráhu sleziny PI, neboť přinášejí nadměrné vlhko SHI, horko RE a hlenem TAN do organismu, jsou tato:

veškerá jídla z bílého cukru (tj. sladkosti, cukrovinky, čokolády)

veškerá jídla z bílé mouky (chléb, pečivo, těstoviny…)

veškeré výrobky z pasterizovaného kravského mléka (mléko, šlehačka, tavené sýry, dlouhotrvanlivé jogurty, lipánky, nepřepuštěné máslo...). Naopak nepasterizované či domácí mléko a čerstvé výrobky z něho v malé míře jsou prospěšné (čerstvé přírodní sýry, jogurty, podmáslí, tvaroh…)

veškerá pečená, smažená, grilovaná a fritovaná jídla (masa, sýry, hranolky, steaky...)

veškerá syrová zelenina a syrové ovoce (vždy by se měly konzumovat lehce podušené, povařené…)

veškeré chladné nápoje (z ledničky, s kostkou ledu…) veškeré sladké nápoje (limonády, koly, džusy…), zmrzlina (pokud možno ji konzumovat s kořením kupř. skořicí či trochou alkoholu…).

Většina potravinových alergií se dle TCM projevuje jako určitá formanedostatečnosti energie čchi sleziny PI QI XU s horkem RE nebo vlhkem SHI nebo hlenem TAN. Není proto divu, že výše zmíněné potraviny, které jsou povětšinou zvlhčující a zahleňující, mají největší tendenci vyvolávat tyto alergie! Znáte sice ta ustálená česká rčení (Mlíko - do rakve víko… Cukr - tichý zabiják…Kdo pojídá hodně bílé mouky, ten bude brzy na prkně…), která mají však své opodstatnění při kvantitativní (nadměrném či jednostranném příjmu) nebo kvalitativní (chemicky ošetřené či chemicky zpracované) dysharmonii (viz Nejčastější stravovací potíže).
cz
Slezina - jídla, která nejvíce zatěžují dráhu sleziny
Slezina - jídla, která nejvíce zatěžují dráhu sleziny