Tcm-cs.com na Facebooku: Anorexie
Anorexie spočívá v naprostém odporu pacienta k jídlu. Dělá se mu špatně nebo se neustále cítí nehladový. Situace může vést až k podvýživě a k dalším problémům spjatým s hladověním. Anorektici často ani nepoznají, že potřebují přijmout potravu. Proto je nezbytné je k jídlu nutit a zároveň dohlédnout na plnění jejich pitného režimu (obvyklé je podávat vodu smíchanou s dalšími neutrálními tekutinami, avšak vše v přiměřeném množství).
Zdroj Wikipedie

Dotaz MB:  Prosím, má niekto skúsenosti s liečením anorexie pomocou TČM? Ohlásil sa mi na konzultáciu mladý muž (26 rokov, 180cm, 55kg), ktorý sa nechce liečiť konvenčnou západnou medicínou (hoci je mu jasné, že jeho telesný stav sa pomaly blíži ku kritickým parametrom), pretože v takom prípade je údajne veľká pravdepodobnosť, že stratí zamestnanie, ktoré stratiť nechce. Ešte u mňa nebol, takže neviem podrobnosti (a nikdy predtým som anorexiu neriešil), takže by ma zaujímalo, či má niekto s anorexiou praktické osobné skúsenosti a nakoľko je podľa vašich skúseností účelné to riešiť pomocou TČM, resp. či nie je zmysluplnejšie ho presvedčiť, aby predsa len podstúpil liečenie západnou medicínou, a to aj v prípade, že stratí zamestnanie. Ďakujem.

Odpověď SČM:  Nejaku skusenost mam, tak pisem.. kedze mam blizko k modelingovemu prostrediu, riesil som podobne veci, iked je fakt ze u opacneho pohlavia, co moze a je urcity rozdiel, a le neviem teraz zhodnotit, ci pozitivny alebo negativny... ja som si vytvoril taky komplex: na psychicku podporu a podporu travenia - aurikuloterapia - jemne zeny ju znasaju lepsie ako klasiku aku a ma u nich velmi dobre vysledky, nasadenie slzovky a slzovkovych odvarov a samozrejme uprava stravy, dlho varene vyvary - tie modelky bohuzial vobec skoro nepoznaju... a podla mna dolezitym faktorom je vysadenie lepku, ktory jednak moze negativne posobit na psychiku a pri traveni moze vyvolavat taku akusi "stop-ku".. u zien je castym problemom este zle nastavena raw strava..v zimnych mesiacoch som hojne nasadzoval moxu, jednak na podporu ducha a podporu travenia

Odpověď JP: Ja by som k tomu podporila a doplnila činnosť ladvin a pečene, ktoré budú chudobné na výživu a Qi, pomôže ukľudniť depresie a podporí to vôľu a chuť, pretože ak je pravdepodobne zlý krvný obraz, určite už je chronické nechutenstvo...takze celkovo doplniť stred a ladviny určite, je dobré spojiť skutočne stravu drevo,zem,voda, byliny na tieto orgány veľmi dobre fungujú zmesy od G.Maciociho v tabl. alebo Leungove čajové zmesi a sa mozrejme spojiť s akupunkturistu a moxou.... Na dlhodobé používanie pomôžu aj medicinske huby ako doplnenie k liečbe Cordyceps, Hericium....

Odpověď IP: Mám dvě konkrétní zkušenosti, jednu slečnu a jednoho mladého muže. Slečna je dnes zcela v pořádku (pokud se to tedy dá takto říct), používala jsem hodně fytoterapii, směsi an shen, slyšela také "hlasy", které jí "vyčítaly", že jí apod. Plus také na čchi i krev, tělo bylo hodně vyčerpané. Mladého muže se mi podařilo na chvíli zaléčit, až do stavu, že dokázal jíst u stolu s rodinou a polevila agresivita, ale pak začal léčbu zase bojkotovat a dnes je tam, co dřív. Můj závěr z toho je, že pokud se dotyčný vyléčit chce, tak to má smysl zkusit. Nemocnici bych samozřejmě navrhovala ve chvíli, když už jde o život.
Editoval fb-tcm-cs (26.11. 2016 14:52)

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com