Tcm-cs.com na Facebooku: Mastné vlasy
Dotaz LE: Ahoj, nevite co na mastné vlasy? Přes noc se mi zamastí a můžu je mýt znovu. Dle mě je myju často (ob den) a ráda bych nějakou radu. Díky


Odpověď tcm-cs: Mastné vlasy jsou vždy příznakem vlhkosti s horkostí, vlhkosti bez horkosti nebo hlenu.

Vlhkost - mastné vlasy, pocit těžké hlavy a těla, plnost v nadbřišku, lepkavá pachuť, pocit tísně na hrudníku, přílišný poševní výtok, lepkavý povlak jazyka, hladký nebo měkký pulz.

Vlhká horkost - mastné vlasy, plnost v nadbřišku, lepkavá pachuť, žízeň bez chuti pít, pocit těžké hlavy a těla, pocit horka, lepkavý žlutý povlak jazyka, hladký-rychlý pulz

Hlen - mastné valsy, pocity tísně na hrudníku, hleny v hrdle, oteklý jazyk s lepkavým povlakem, hladký pulz

Zdroj: Diagnostika v čínské medicíně, Giovanni Maciocia

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
MUDr. Petra Uríková: Ano, vlhkost nebo hlen. A za tím (nebo s tím) je vždy oslabená Slezina. A Slezina se oslabuje hlavně nevhodným jídlem nebo přílišným stresem a starostmi.
Takže pokud jde o to, co konkrétně můžete udělat, bude nejspíš vhodné změnit jídelníček. Mezi obecné zásady platí, že Slezině vadí příliš mléčných výrobků, bílého cukru, bílé mouky a tuků a vyhovuje jí mouka celozrnná, vařené obiloviny, tepelně upravená zelenina a ovoce, obilné kaše, polévky. Toto jsou stručné obecné zásady, které by Vám mohly pomoct. Pro konkrétnější vyjádření by bylo vhodné aspoň přiložit fotku jazyka a popsat případné další zdravotní potíže.

MUDr. Petra Uríková - mudr-urikova.com