Tcm-cs.com na Facebooku: Čočka se zeleninou a švestkovým sirupem
100% vegan.
Vzhledem k tomu, že naši předkové používali povidla do slaných jídel úplně běžně, k masu se vaří švestková omáčka a v dřívějších dobách se vůbec nerozlišovala sladká a slaná jídla, řekla jsem si, že skvělým švestkovým sirupem zkusím ochutitluštěninovo-zeleninové jídlo.
200 g hnědé čočky namočíme přes noc do vody, druhý den scedíme a propláchneme. Na třech lžících oleje necháme změknout pokrájenou cibuli, přidáme jednu mrkev, jednu petržel a čtvrtku celeru pokrájené na kostky. Chvíli restujeme spolu s cibulí, dokud zelenina nezačne vonět a vsypeme namočenou čočku. Zalijeme vodou, ale jen tak, aby směs nebyla zcela pod vodou a bez soli vaříme 15 minut. Přidáme 2 brambory pokrájené na kostky a osolíme bylinkovou solí a dovaříme, dokud brambory nezměknou. Přebytečnou vodu slijeme a vmícháme tři lžíce švestkového sirupu a dvě lžíce citrónové šťávy. Případně dosolíme. Jídlo má příjemnou sladkokyselou chuť a švestkový sirup v něm nijak neruší, naopak.
Zdroj textu a obrázku Kuchařka ze Svatojánu

Doplnění PU: Tepelně upravená zelenina, luštěnina a švestková chuť k tomu. Bude spokojená Slezina i Ledviny. A kyselkavou chutí navíc vyhovíte Játrům.

Já bych jen místo švestkového sirupu použila naředěná domácí povidla. A možná by mi tady ani nechyběly brambory.

Cibulka, mrkev, petržel, celer, brambor, povidla pro Slezinu.
Čočka, sůl pro Ledviny.
Povidla, citrónová šťáva pro Játra.

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
cz
Čočka se zeleninou a švestkovým sirupem
Čočka se zeleninou a švestkovým sirupem