Hanka Antošová, Dis.: Oči kolene
Spadla jsem a bolelo mě levé koleno, takže jsem na nic nečekala a protože jsem doma neměla desinfekci, použila jsem baňky.

Jde na nich hezky vidět, jak jsou některé zapařené, což je dobře, odchází z těla (resp. z kolene a drah které tam proudí) to co tam nemá být. V mém případě určitě horko (oheň), protože to byla ostrá bodavá bolest, hlavně při rotaci kolene. Navíc tam mám začínající artrozu, takže se to kolenu určitě líbilo smile Já tam těch baněk mám víc, tam kam se vlezly tak jsem je dala, tomu se říká věnec kolem kolene.

Oči kolene  jsou krásné v tom, že pokud si nezvolíte jehly,u kterých musíte vědět kam chcete píchat, tak pokud zvolíte baňky, tak je můžete dát prakticky kamkoli kde se chytnou.

Nachází se zde jen jeden aku bod a to ST35 (dubi, tu-pi) - bod se nachází v jamce pod čéškou, která se zvýrazní když pokrčíte koleno. Účinky jsou takové, že vypuzuje vítr, posiluje dráhu, zmenšuje otok, tlumí bolest a zklidňuje kolenní kloub. Velmi účinný místní bod pro léčbu onemocnění kolene. Používá se s dalšími třemi body ohraničující čéšku z dolní vnitřní strany, z horní vnější a horní vnitřní strany. Tyto body mají již vžitý název a to právě "oči kolene".
Dubi | ST35 - tu-pi

Dubi | ST35 - tu-pi

Mají velmi dobrý efekt právě při léčbě otoku kolene, ale také při revmatickém zánětu kolen, artrózy kolene, poúrazových stavech kolene a další...

Nemusíte ale mít otok nebo bolest aby jste tyhle body použily, můžete i preventivně, koleno se krásně prokrví, bude se cítit takový lehčí.

POZOR - než se ale do toho dáte, zapřemýšlejte jestli se náhodou nejedná o nalomený meniskus!!! je zde riziko, že se totiž bolest utlumí natolik, že bude pacient nadšený jak s tím může konečně hýbat až udělá nějaký neopatrný pohyb a meniskus si tak definitivně roztříští a koleno zablokuje.

Při jehlování se píchá šikmo směrem do kolene jen asi 1 cchun (max. 1,5chcunu, to ale už u takového pěkně macatého kolene) nepotřebujeme pocit de čchi.
cz
Oči kolene
Oči kolene
cz
Oči kolene
Oči kolene