Miloš Vymazal: Laryngospasmus po operaci hrtanu

Dotaz LB: Prosím o radu. Kamarád trpí laryngospasmem po operaci hrtanu, respektive rakovině jazyka. Jak mu pomoci, nebo jak si může pomoct sám? Při jídle i při pití se dusí. Lékaři určen laryngosmas, já si myslím že jde o trvalé zůžení po operaci Ca. Pomáhal Rhus toxicodendron, lépe se mu i spalo. Literatura doporučuje Chamomillu. On říká, že ta díra je moc malá. Zajímavé je to 6 let po operaci a teď se to tolik zhoršilo


Odpověď OS: Měl by zkusit něco na blokády,ale preferovala by jehličky,bude v tom hodně psychika,příští rok bude energetický těžký ,možné zlepšení od roku 2021,ale nevidím kartu,tak víc nepovím k tomu

Odpověď JB Pokud Rhus toxicodenron pomáhal, tak dávejte nadále třeba soucasne s Chamomilou a k tomu tu sůl. Působí na psychiku a proti křečím a spasmům. Je to také homeopatikum ale v tabletkach. Může uživat vše. Aku taky nezavrhuju.

Jestli je to už 6 let po operaci,t ak to fakt může mít zůžení, tak proto ten Rhus pomaha, tak bych dala na vazivo jeste Ruta graveolens tak v 5CH.
A z bylin bych se zaměřila na jin a krev jater a na žlučník na změkčení šlach. V hrtanu jsou chrupavky pospojované vazivem a to má vztah k dvojici  LR- GB. Tedy změkčí šlachy a vazy.

Pokud by slo o laryngospasmus, mohl by zkusit napr. z homeopatie Schusslerovü sůl c.7 Magnesium phosphoricum DHU 3x1-3x2tablety vycucat nalačno denně. Lze i vícekrát za den.

Odpověď RF: Určitě by měl cvičit cviky na horní zkřížený syndrom, postizometrické cvičení s hlavou, uvolnit zdvihač lopatky, trapéz, prsní svaly, posílit serratus anterior, atd- tj. Nasadit hlavu do správné polohy, protože pokud ma problémy až 6let po operaci, bude to i záležitost drženi těla. Take by měl změnit stravu, jíst méně masa, více kroupy, atd.

Doplnění LB: Strava se hodně změnila. Pravá strana, tam je držení komplikované ,je tam vybran kus svalu. Takže buď tejpuju nebo se vymýšlel závěs,aby se tělo nepropadalo. Cvičit se snaží. I to dušení je různé, jsem si všimla, ale včera to bylo enormní.

Ing. Miloš Vymazal - www.tcm-cs.com