MUDr. Petra Uríková: Pečený kapr

Kapr už plave ve vaně, ale v oleji plavat nebude. Bývaly doby, kdy jsem řízek považovala za výborné jídlo, časy se ale mění a s nimi i znalosti, návyky a názory. Už delší dobu se smaženým jídlům vyhýbám a Vánoce nejsou výjimkou. Několik let dělám tyto 2 verze pečeného kapra:

KAPR NA SLANINĚ, ČESNEKU A CIBULI
INGREDIENCE: 4 porce kapra, 50g slaniny, 2 cibule, 4 stroužky česneku, sůl

POSTUP: Slaninu i cibuli nakrájíme na drobné kostičky, česnek nastrouháme najemno. Na rozpálené pánvi krátce opečeme slaninu, přidáme cibuli, opékáme a za chvíli přidáme česnek. Na opečenou směs přidáme porce kapra, krátce opečeme z obou stran, předěláme do zapékací mísy a 15-20 minut pečeme v troubě na 200°C.


Poznámky pod čarou: Ještě lepší je porce kapra tak hodinku předem pomazat nastrouhaným česnekem.

KOŘENĚNÝ KAPR
INGREDIENCE: porce kapra, 6-8 lžic olivového oleje, lžíce drceného rozmarýnu, půl lžíce drceného kmínu, menší lžička soli, menší svazek petrželky

POSTUP: Olej, koření, sůl a jemně nasekanou petrželku dáme do misky nebo skleničky a dobře promícháme. Vzniklou hustou směsí natřeme porce kapra a necháme asi 30 minut odležet. Porce kapra opečeme na nepřilnavé pánvi (olej dávat nemusíme, je na kaprovi) a asi 15-20 minut dopečeme v troubě.

Smažená jídla z hlediska čínské i západní medicíny mají dost účinků, které pro naše tělo nemusí být zrovna prospěšné, ale když jsou ty Vánoce, raději to nebudu dále rozebírat;).

Další odkazy
Kapr
Editoval purikova (23.12. 2018 17:11)

MUDr. Petra Uríková - mudr-urikova.com
cz
Kapr
Kapr