Jaroslav Vydržel: Jia 甲 - jangové Dřevo

Pro lidi s denním vládcem Jia (Dřevo jang) by nám nejlépe posloužil jako předobraz silný strom, který roste pomalu ale neustále, mohl by to být třeba dub, nebo buk. Lidé Jia vykazují totiž podobné kvality. Další velmi dobrý předobraz je probuzené semeno, které si razí svou cestu na povrch a zároveň se snaží zapustit kořeny. Proto bychom o těchto lidech mohli říct, že umí projevit svou dravost i zdravou agresi, že se umí zasadit o své věci a vyvinout tlak, pokud věci nejdou podle jejich představ. Pokud nemají svůj temperament pod kontrolou, projevují se jako tvrdohlaví lidé, kteří si neberou servítky a nesnaží se hovořit diplomaticky, aby si získali obdiv ostatních.
Jia | Jia - jangové Dřevo

Jia | Jia - jangové Dřevo

Jia | Jia - jangové Dřevo

Jia | Jia - jangové Dřevo


Mají potřebu být přímí a upřímní v tom co dělají i v tom jak mluví. Proto pokud budete potřebovat někdy zjistit jak se věci mají, ptejte si lidí Jia (Dřevo Jang). Pod touto možná silnou a hrubou slupkou však najdete laskavého člověka, který jen málokdy není ochoten vám pomoci, tak jako strom chrání lidi před nepřízní počasí. Lidé Jia (Dřevo jang) jsou vizionáři, kteří si umí ve své mysli stvořit různé obrazy a představy, kterým ale mnohdy chybí konkrétní detaily, které pro ně představují zbytečnosti a ztrátu času. Přesto by se na ně měli zaměřit, pokud chtějí ve světě uspět. Právě pro tyto vlastnosti, ale mohou být mnozí lidé Jia (Dřevo jang) přirozeně úspěšní v tom, jak si vybrat spolupracovníky a dosahují díky tomu dobrých výsledků jako šéfové v oblasti obchodu, reklamy, komunikace apod.

Zajímavostí je že pokud se Jia (Dřevo jang) setká s Ji (Země jin) vytváří pozemské prostředí, které podporuje mír a harmonii.

Mezi známé osobnosti s Denním vládcem Jia patří třeba
herec Ondřej Sokol nebo Michal Suchánek
spisovatel Jaroslav Seifert
zpěvačka Marta Jandová či Helena Zeťová

ale i třeba Jiří Kájínek

Zdroj textu: článek Jia - jangové Dřevo

Další odkazy: Denní vládce, Solární a lunární kalendář
cz
Jia - jangové Dřevo (Jia)
Jia - jangové Dřevo (Jia)
cz
Jia - jangové Dřevo (Jia)
Jia - jangové Dřevo (Jia)
cz
Jia - jangové Dřevo (Jia)
Jia - jangové Dřevo (Jia)