Miloš Vymazal: Znamení Prasete
Často se uvádí název znamení Vepř. Vzhledem k tomu, že vykastrovaní samci prasete se nazývají vepři, nevykastrovaní kanci, rozhodli jsme se použít v textu výraz "Prase" místo původního "Vepř".   

Roky Prasete

30. ledna 1911 – 17. února 1912 Prase Kov
16. února 1923 – 4. února 1924 Prase Voda
4. února 1935 – 23. ledna 1936 Prase Dřevo
22. ledna 1947 – 9. února 1948 Prase Oheň
8. února 1959 – 27. ledna 1960 Prase Země
27. ledna 1971 – 15. ledna 1972 Prase Kov
13. února 1983 – 1. února 1984 Prase Voda
31. ledna 1995 – 18. února 1996 Prase Dřevo
18. února 2007 – 6. února 2008 Prase Oheň
5. února 2019 – 24. ledna 2020 Prase Země
23. ledna 2031 – 10. února 2032 Prase Kov
10. února 2043 – 29. ledna 2044 Prase Voda

Prase

Prase


Poznámka: uvedené dny vycházejí z čínského občanského kalendáře a neodpovídají solárnímu kalendáři, podle kterého začíná většinou rok o několik dní dříve. Přesný výpočet můžete najít v našem on-line kalendáři.

Prvkem Prasete je Voda, polarita minus, čili jinová.

Prase je ze všech znamení zvěrokruhu nejdobráčtějším zvířetem. Je naprosto nezáludné, prosté, jednoduchénaivní a hodné. Rovněž také disponuje velkou mravní silou a statečností i odvahou. Životem jde kurážně a hned tak se nevzdává. Může působit dojmem člověka trochu drsného a tvrdého, ve skutečnosti je ale dobrák od kosti. Člověk zrozený ve znamení Prasete bývá velmi přirozený a příjemný. Nikdy se nechová záludně. Bývá proto hodně oblíben ve svém okolí. Je velmi oddaný a ohleduplný, vlídný a milý. Bývá velmi dobrým partnerem a přijímá kohokoliv s otevřenou náručí. Negativní může být přílišná důvěřivost Prasat v tom, že se mohou nechat snadno ošálit a podvést. Pod milým a tichým zevnějškem Prasete se skrývá pozoruhodná ráznost a odhodlanost. Dokáže prosadit svou autoritu, i když to ostatní nečekají. Pokud je zahnán do úzkých, může reagovat divoce až hrubě. Prase vypadá
někdy trošku naivně až hloupě, ale nenechte se zmýlit, protože pod tímto zevnějškem se skrývá mnohem chytřejší osobnost, než si myslíte. Největší chybou Prasete je neschopnost říci „ne“ sám sobě, rodině a přátelům. Nerad odmítá, když se po něm něco žádá, a pak může vnitřně trpět, že udělal něco, co mu nevyhovuje.

Prase

Prase


Prase zrozené v roce Vody je až dojemně důvěřivé, mírumilovné a upřímné. Ostatním vychází vstříc. Negativně jej může ovlivnit dvojitá přítomnost Vody – jednak Prasete jako takového, jednak roku zrození. V takovém případě by jej mohly ovládat obavy, strach, plachost. Přesto je však stále Prasetem a může mít charakteristické výlevy vášní a lásky.

Prase narozené v roce Dřeva má charakteristické nadání manipulovat s ostatními. Je velmi obětavé a rádo každému pomáhá, dokáže však skvěle zařídit, aby se lidé chovali tak, jak chce. Bývá velmi úspěšné a je velmi dobrosrdečné a důvěřivé; může si často zvolit  takové partnery, kteří si jeho důvěru nezaslouží. Je hovorné a přátelské a oblíbené ve společnosti.

Prase narozené v roce Ohně je obzvláště kurážné a emotivní. Prvek Ohně mu dodává až tvrdohlavosti a ze všech Prasat je nejvíce náruživé a smyslné, nebojí se neznámého a zkouší své štěstí v různých oblastech.

Prase narozené v roce Země je mírumilovný a šťastný typ. Prvek Země mu dodává mírotvornost, spolehlivost, přemýšlivost, pracovitost a neúnavnou energii. Konfliktům se spíše vyhýbá a tak bývá ve společnosti obzvláště oblíben.

Prase v roce Kovu je hrdé, zanícené a náruživé, na rozdíl od ostatních Prasat mu Kov propůjčuje jistou panovačnost. Je náročné a ctižádostivé, obvykle se žene k úspěchu a kariéře jasnou cestou (což vše jsou znaky Kovu). Od ostatních Kovových zvířat jej ale odlišuje plachá důvěřivost Prasete, kterou si i přes tvrdé znamení Kovu ponechává.

Zdroj textu: Přednášky a prezentace MUDr. Doris Danielová

Další odkazy Čínský kalendář - roky, Solární a lunární kalendář

Ing. Miloš Vymazal - www.tcm-cs.com
cz
Prase
Prase
cz
Prase
Prase
cz
Prase
Prase
cz
Prase
Prase
cz
Prase
Prase