LucieF: Hořká chuť je chutí jinovou, ochlazující, stahující a směrující energii těla směrem dolů. Má zklidňující účinky pro osoby s nadbytkem (robustní, extrovertní, silný povlak na jazyku, hlasité, se zarudlou pletí atd.).  Pomáhá také se snižováním krevního tlaku (velmi vhodný je celer).

Hořká chuť je vhodná při různých onemocněních a problémech, které souvisejí s nadměrným vlhkem – přemnožení kandidy, parazité, hleny, otoky, kožní erupce, abscesy, nádory, cysty, obezita a potíže se zadržováním tekutin včetně otoků v oblastech řízených slezinou (střeva, svaly). Hořké byliny a potraviny podporují kontrakce střevní svaloviny. Pomocí hořké chuti je možné neutralizovat horké symptomy v kterémkoliv ročním období.

Vliv hořké chuti na orgány:
• Je spojena s elementem ohně a srdce, zbavuje jej horka, očišťuje arterie od vlhkých hlenovitých nánosů cholesterolu a tuku.
• Pomáhá při stagnaci a horku v játrech, které vznikají především v důsledku nadměrné konzumace těžkých jídel
Tonizuje a oživuje ledviny a plíce – hořkost je vysoce účinná při plicních problémech spojených s hleny a horkem, kdy dochází k produkci žlutého hlenu.

V průběhu podzimu a zimy by mělo docházet k navyšování příjmu hořké chuti. Hořká chuť pomáhá hlavně pomalým, letargickým, vodnatým/vlhkým osobám a lidem s nadváhou. Vhodná je také u osob přehřátých a agresivních, kdy dochází vlivem hořké chuti ke zchlazení. Hořké chuti by se pak měli vyhnout osoby trpící nedostatkem, chladné, hubené, nervózní a také osoby s onemocněním kostí.

Silně hořkou chuť je vhodné použít k nápravě silně nevyvážených stavů. Získáme ji z běžně dostupných hořkých bylin, jako je list a kořen smetánky lékařské, list a kořen lopuchu, řebříček, heřmánek, chmel, kozlík, třapatka a lapacho. Chceme-li zjemnit hořkou chuť, povaříme byliny společně s trochou kořene lékořice, s listy stévie nebo jiným sladidlem.

Potraviny s hořkou chutí: vojtěška, hořký citron, římský salát, žito
Potraviny s hořkou a ostrou chutí: slupky citrusů, listy ředkviček, jarní cibulka, bílý pepř, tuřín (navíc i sladká chuť)
Potraviny s hořkou a sladkou chutí: laskavec, chřest, celer, salát, papája, quinoa
Potraviny s hořkou a kyselou chutí: ocet

Zdroj: Paul Pitchford: Přírodní stravou ke zdraví

Další odkazy
5 chutí potravin
Oheň - vlastnosti ohně
Orgán cang, srdce a dodatek osrdečník
cz
Hořká chuť lopuch
Hořká chuť lopuch
cz
Hořká chuť smetánka lékařská
Hořká chuť smetánka lékařská