Miloš Vymazal: Aurikuloterapie (akupunktura ucha)
Místem zrodu této metody je zřejmě Čína. První písemná zmínka o ušní akupunktuře v Číně je z doby dynastie Tchang (617-907 n.l.) Okolo roku 610 n.l. sepsal Sung-s-mao lékařsko encyklopedii  "Tisíc drahocených receptů", v níž je popsáno užití 20 ušních akupunkturních bodů. Protože byla tato akupunktura zatajována, existuje nejednotné značení bodů nedošlo k jejím rozšíření.

1950 Francie Dr. Paul Nogier – zjistil na uších pacientů s bolestí beder jizvy ve stejném místě - lidová „moudrost“ objevila L5 obratel. Za pomoci čínských map dotvořil systém embrya = ucha.
Později byla vydána tabule ušního boltce, bylo na ní vyobrazeno 110 bodů. Její nejznámější evropské provedení pochází od rakouských autorů Dr. Königa a Dr. Wancuarové.

Ing. Miloš Vymazal - www.tcm-cs.com
Příspěvek obsahuje odkaz na soubory ke stažení, které jsou přístupné v placené verzi!
cz
Aurikuloterapie embryo - ucho
Aurikuloterapie embryo - ucho
Hanka Antošová, Dis.: A navíc, aurikuloterapie se nemusíte bát. Je opravdu jednoduchá a navíc se jí nedá až tak ublížit. Zrovna včera se mi povedla jedna pozitivní zkušenost. Paní přišla, že ji už 2 dny bolí hlava, a že chce namasírovat, bolely jí hlavně bedra. Po takové úvodní masáži, asi 30 minut jsem jí nabídla ucho, a ona že ano. Napíchly jsme body jedna imunity, jedna žerome, něco z psychiky, bod agrese, klimakterium které nereagovalo na černou a bílou, tak stejně, asi, bod hladu smile tam jsem si nebyla jistá co je to za bod, a taky kostrč, měla jich dohromady 7ks. No a protože ji bolely bedra přidala jsem BL60 a po 20 minutách se paní zvedla z lehátka a říká mně s úsměvem "nevím jak jste to udělala ale ta hlava mě už nebolí smile "
Dokonce chtěla nechat i tečky co jsem si udělala na uchu big_smile že to bude zitra ukazovat v práci holkám big_smile
Moc mě to potěšilo, to ucho je opravdu kouzelné wink
Takže vhůru do toho
MUDr. Doris Danielová: Ukázka aurikuloterapie
1. obrázek - ucho s jehlami v KW55 šenmen a ACTH. Skvělá kombinace, když nevíš....
2. obrázek - píchnutá svalovina hruď a krčí páteř

Další odkazy
KW55 - Shen-men
ACTH - KW13
Editoval ddanielova (09.06. 2018 13:22)

MUDr. Doris Danielová - www.tcm-cs.com
cz
Aurikuloterapie - KW55 Shenmen, ACTH
Aurikuloterapie - KW55 Shenmen, ACTH
cz
Aurikuloterapie - svalovina hruď a krční páteř
Aurikuloterapie - svalovina hruď a krční páteř