Miloš Vymazal: Znamení Koně

Roky Koně
25. ledna 1906 – 12. ledna 1907 Kůň Oheň
11. února 1918 – 31. ledna 1919 Kůň Země
30. ledna 1930 – 16. února 1931 Kůň Kov
15. února 1942 – 4. února 1943 Kůň Voda
3. února 1954 – 23. ledna 1955 Kůň Dřevo
21. ledna 1966 – 8. února 1967 Kůň Oheň
7. února 1978 – 27. ledna 1979 Kůň Země
27. ledna 1990 – 14. února 1991 Kůň Kov
12. února 2002 – 31. ledna 2003 Kůň Voda
31. ledna 2014 – 18. února 2015 Kůň Dřevo
17. února 2026 – 5. února 2027 Kůň Oheň
4. února 2038 –  23. ledna 2039 Kůň Země
Kůň

Kůň

Kůň

Kůň


Poznámka: uvedené dny vycházejí z čínského občanského kalendáře a neodpovídají solárnímu kalendáři, podle kterého začíná většinou rok o několik dní dříve. Přesný výpočet můžete najít v našem on-line kalendáři.

Kůň je nejnespoutanější znamení zvěrokruhu, svobodný tvor, činící si ze všech zvířat zvěrokruhu nejmenší problémy s tím, jak jej okolí přijímá či jak na něj pohlíží. Sexuální přitažlivost tohoto znamení je velká. Je nevypočitatelný a nestálý, snadno se zamilovává, poměrně snadno jej ale láska opouští. Z domova odchází velmi mlád a dobrodružně hledá zajímavé cesty života. Miluje duševní i fyzická cvičení, v práci je však spíše méně systematický a nepoddajný. Má rád společnost a stává se rád centrem pozornosti. Mezi jeho negativní vlastnosti patří tvrdohlavost a impulzivní povaha. Snadno se pohádá, což jeho okolí nese dosti těžce. Má rád, když je vše podle jeho představ a nerad prohrává. Věří v život a svobodu a věří také tomu, že jej čeká štěstí. Není podezíravý ani žárlivý. Nebezpečný je jen tehdy, když se mu nedaří najít svou cestu; pak se stává až agresivním a velmi nepříjemným. Nerad se přizpůsobuje. Jeho nestálost se projevuje kolísáním nálady. Mezi negativní vlastnosti Koně patří i nerespektování stanovených plánů a rozvrhů a tím i určitá nespolehlivost v práci. Ubíjejí jej nuda, čekání a nemožnost oddávat se svým vysokým cílům. Kůň patří mezi znamení, která se projevují otevřeně a sami nesnáší tajnůstkářství a okliky.

Prvkem Koně je Oheň, pól kladný, jangový.

Kůň narozený v roce Vody je srdečný, má skvělý postřeh, je přizpůsobivější než ostatní Koně. Miluje cestování a změnu, je pohotový, bystrý, zároveň však nestálý.

Kůň v roce Dřeva je přátelský a kolegiální, ze všech typů Koní nejrozumnější a tudíž je s ním vcelku dobrá spolupráce. Dřevo je ale přece jen symbolem mladého silného jangu a proto Dřevěný Kůň nesnese, aby jej někdo ovládal. Bývá velmi oblíben ve společnosti.

Kůň v roce Ohně je velmi neklidný a dramatický. Mívá velký šarm a přitažlivost. Protože v takovém člověk je oheň přítomen hned dvakrát (jednou jako znamení Koně a podruhé znamení roku narození), vidíme jasně, že jde o člověka nesmírně impulsivního,  energického, popudlivého a horkokrevného. Může se snadno rozzuřit a je dosti vrtkavý.

Kůň narozený v roce Země je ze všech Koní nejšťastnější. Prvek Země totiž krotí jeho divokost a propůjčuje mu klidnou přemýšlivost a tím i velkou oblibu u okolí. Umí velmi dobře odhadovat situaci. Stejně jako ostatní Koně je dosti nestálý a postrádá větší vytrvalost.

Kůň zrozený v roce Kovu je toulavý a divoký, plný impulzivity a bezprostřednosti, která může až přecházet v drzost. Ze všech Koní je ale nejpřitažlivější a velmi eroticky zaměřen.  V práci je skvělý, protože element Kovu mu propůjčuje schopnost dotahovat věci do konce, analyzovat a oddělovat podstatné od nepodstatného. Mívá však problémy v mezilidských vztazích.

Zdroj textu: Přednášky a prezentace MUDr. Doris Danielová

Další odkazy Čínský kalendář - roky, Solární a lunární kalendář

Ing. Miloš Vymazal - www.tcm-cs.com
cz
Kůň
Kůň
cz
Kůň
Kůň
cz
Kůň
Kůň
cz
Kůň
Kůň
cz
Kůň
Kůň