Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz HK: Máte radu jak na tinitus? šumění, pískání, hučení v uších ... děkujiTinnitus je odborné označení pro šelest v uších, které může v různých intervalech zesilovat či zeslabovat. V poslední době je tomuto psychicky náročnému onemocnění, vyznačující se depresemi či nespavostí, vystaveno stálé více lidí, což je spojeno s narůstajícím hlukem i stresem.

Pro vznik tinnitu může existovat celá řada příčin (od ušních zánětů až po úraz v oblasti hlavy, krku). Pro léčbu neexistuje zatím spolehlivá metoda, je ovšem možné tinnitus mnoha způsoby zmírnit.

V poslední době jsou hledány nové postupy terapie, jako například léčba tinnitu pomocí pulzní magnetoterapie.
Doplněno citací z Wikipedie

Foto: Hans, Pixabay

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
cz
Tinitus - šumění v uších
Tinitus - šumění v uších
Karolína Hauerová: Uff, tinitus je nepríjemná choroba, sama ním trpím už niekoľko rokov. Čo sa týka TČM tak je veľký rozdiel či je to šumenie alebo pískanie, šumenie je zvyčajne od nedostatku ľadvín a dá sa ľahšie zmierniť ako pískanie. Pokiaľ nieje pískanie spôsobené hlukom, čo sú potom zničené štruktúry v uchu, tak býva vysoký pískavý tón od pečene, yang pečene stúpa nahor. Hovorí sa že prognóza na úplne vyliečenie tinnitu je do 6 mesiacov od je začatia, potom už zvyčajne pískanie ostáva na trvalo. Používa sa na liečbu akupunktúra v odporúčaných 10 sedenia a zopakovať 5 krát, je to finančne aj fyzicky náročné.
Mne sa v istú dobu podarilo zbaviť pískania po 1,5 roku denným cvičením jógy zameranej na meditácie a dýchanie, takže sa mi v tej dobe výrazne posilnili ľadviny a skľudnila pečeň.
Samozrejme že stres, depresie sú prejavom stiesnej, zle vyživenej pečene takže treba určite riešiť koreň.
Ahá a ešte jedna možná príčina je blokáda, môže byť v okolí ucha či po dráhe, zatuhnutá šíja a tď, tiež treba riešiť koreň a to blokádu.
Jaroslav Holeček: Přeložil jsem studii, která dokládá pozitivní účinek cvičení čchi-kungu na tuto chorobu. http://taoismus.webnode.cz/studie/tinnitus/

Ušní tinnitus je častá porucha, obtížně léčitelná. Čhi-kung je vědomé cvičení a důležitá složka tradiční čínské lékařské praxe. Provedli jsme randomizovanou kontrolní studii na vyhodnocení efektu čchi-kungu u pacientů s tinnitem. Předpokládali jsme, že zejména pacienti s tinnitem se somatosenzorickými složkami mohou mít prospěch z techniky mysli-těla čchi-kungu.
Citace z části textu Tinnitus - šelesty v uších
Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz BB: Dobrý den, prosím jak na tinitus? Jde o muže 41 let a po návštěvě koncertu ,mu začalo pískat v uchu, levé ucho, vyšetření ORL nic nezjistilo a veškerá jiná vyšetření jsou v pořádku. Prosím poraďte Co s tím, děkuji


Odpověď JM: z hlediska Tčm dost málo informací. Návštěva koncertu nejspíš spustila dlouhodobý problém s ledvinami. Ale nemusí se jednat jen o ledviny, protože uši jsou ovlivňovány i jinými orgány, např. srdce má na ně velký vliv.Do uší vstupují i zasahují všechny jangové dráhy. Nevěřím,že tam nebyli žádné další upozornění a symptomy už několik let. Je třeba přidat více symptomů pro bližší diagnostiku. Jazyk, pulz,co třeba dřívější bolest kolen,průjem? Rozostřené vidění,přepracovanost,nespavost atd..Mohlo by se jednat o nedostatečný jin ledvin a jater a vlhkost ve slezině  .Každopádně nic nezkazíš tím, že nasadíš Tišení mingských zvonů, pokud není průjem a nebere pán léky na ředění krve.

Odpověď IP: No, pokud to pískání mělo náhlý nástup, tipla bych si spíše na stoupající jang jater, nebo oheň jater (to samozřejmě může být podloženo slabostí ledvin, jak píše kolegyně). Zvlášť jestli se zvuky zhorší při přitisknutí ucha prsty nebo dlaní, naznačuje to stav plnosti. Pak by bylo asi lepší jang jater stáhnout a teprve pak doplnit ledviny.

Odpověď KK: Na akustické trauma po koncertě zkuste Prášek náhlého hromu - tj. sheng chaihu + sheng chuanxiong + shichangpu.  Směs je cílená přesně na to, když po koncertě nastanou problémy s ušima  dávkování bylin 9-9-9. Zkuste ji nasadit na dva týdny a uvidíte. Zdroj MUDr. Lucký.
Editoval fb-tcm-cs (07.04. 2015 10:10)

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com