Miloš Vymazal: Zdravé stravování
Při výběru vhodné stravy je nezbytně nutné vzít v úvahu hned úvodem dvě základní informace:

1. jaký „typ“ jste?

2. jaké je právě probíhající roční období a klimatické pásmo, v němž se nacházíte?

Pak následuje bod 3. – a sice „které potraviny jsou zdravé a nezdravé“.

Teprve na základě znalosti všech tří zmíněných bodů lze pro vás sestavit vhodný jídelníček, který se – logicky – bude měnit vždy podle ročního období a místa na Zemi, kde se nacházíte (cestování, dovolená…) a přizpůsobí se vždy i tomu, pokud se změní vaše „teplotní charakteristiky“.

Ukázka z textu Zdravé stravování komplexně a do detailu, MUDr. Doris Danielová, který si zde můžete stáhnout.

Další odkazy
Konstituční typy (jin - jang)
Stravování dle ročních období

Ing. Miloš Vymazal - www.tcm-cs.com
Příspěvek obsahuje odkaz na soubory ke stažení, které jsou přístupné v placené verzi!
cz
Zdravé stravování
Zdravé stravování
Miloš Vymazal: CHEMIE V POTRAVINÁCH, BIO-NEBIO...
Pokud si nemůžete pěstovat vlastní ovoce a zeleninu nebo nemáte možnost kupovat všechny potraviny v biokvalitě nebo se chcete najíst v restauraci, měli byste vědět, které ovoce a zelenina patří mezi nejvíce kontaminované druhy a podle toho se při nákupu (výběru v menu) rozhodovat. Já vím, tohle je frustrující. Ale bohužel jde o realitu. Nějaká upozornění na alergeny v pokrmech v restauracích jsou proti tomu procházka růžovou zahradou.

Pesticidy jsou škodlivé chemikálie, vyrobené k tomu, aby zabíjely živé organizmy – „škůdce všeho druhu“. Jak se jich zbavit? Myslím těch pesticidů. Bohužel umytím potraviny to rozhodně nebude dokonalé, přestože doporučuji používat při mytí salátu Vegiwash. Když se stříkají pesticidy na ovoce a zeleninu, jejich velká část se dostane do půdy, ze které si pak berou rostliny živiny. Tím pádem nejsou pesticidy jen na povrchu potraviny, ale i uvnitř! Co dělat? EWG (The Environmental Working Group) vydává každé jaro seznam potravin, které obsahují nejvíce a nejméně pesticidů. Ty, které se vyskytují v nebezpečné zóně, doporučuji nakupovat v biokvalitě a v restauracích si raději vybrat něco jiného. Ty z bezpečné zóny můžete kupovat, kde chcete, i když bio kvalita je samozřejmě lepší.

SEZNAM POTRAVIN PODLE EWG PRO ROK 2015
Nebezpečné potraviny: JablkaBroskveNektarinkyJahodyHroznové vínoCelerŠpenátČervená paprika (kapie) • Salátová okurkaCherry rajčátkaBramboryPálivá papričkaBorůvky (lokální) • SalátKapustaTřešněŠvestkyHruškyZelené fazolkyMalinyDýněMandarinkyBorůvky (dovezené) • MrkevCuketaHrášek (lokální) • Jarní cibulkaBanányPomeranče •  RajčataVodní melounMedový melounHouby

Bezpečné potraviny: Sladké bramboryKvětákCantaloupe melounGrapefruitLilekKiwiPapájaMangoChřestCibuleHrášek – mražený • ZelíAnanasKukuřiceAvokádo

Zdroj textu: K čemu jsou diety, Petr Fořt, foto: Pixabay, condesign

Ing. Miloš Vymazal - www.tcm-cs.com
cz
Chemie v potravinách - zelenina
Chemie v potravinách - zelenina