MUDr. Petra Uríková: Rýžový bezmléčný puding
Mléko je potravina, která z hlediska tradiční čínské medicíny ochlazuje a zahleňuje. Proto není vhodné pro ty, kteří bývají často nachlazení, zahlenění nebo zimomřiví. Pokud Vy nebo Vaše děti máte takové potíže a přesto si nechcete mléčné "dobroty" upřít, nabízím vhodnou alternativu, a to rýži. Zatímco mléko svou chladnou a zahleňující povahou oslabuje Slezinu, rýže jí naopak prospívá. Proto nejen že si např. rýžovým pudingem nezpůsobíte únavu a zahlenění, ale naopak Slezinu posílíte a budete tím bojovat proti těmto příznakům.
Z rýžového mléka můžete dětem udělat kakao nebo z rýže a vody uvařit puding. Ten se dá použít i jako základ pro bezmléčný bešamel.

Příprava pudingu je velmi jednoduchá. Do hrnce dáte rýži a cca trojnásobné množství vody, přivedete k varu a na mírném plameni a pod pokličkou vaříte do změknutí a zhoustnutí. Pro hladší konzistenci je vhodné rozvařenou rýžovou kaši ještě rozmixovat ponorným mixérem. Tím máte hotovou "hmotu" pudingu. Teď už stačí jen vytvořit různé příchutě. Na fotce je puding s rozvařenými jahodami, ale můžete použít také kakao, karob, vanilku, semínka, skořici nebo jinou příchuť, kterou máte rádi. Puding můžete rozdělit i na části a udělat několik variant. Pro oslazení je vhodný med, třtinový cukr nebo přírodní sirupy.
Teplý puding ještě lépe podpoří Slezinu, chladný se dá použít pro letní osvěžení. Tento puding je přirozeně bezlepkový.

Rýžový puding, med, vařené ovoce, třtinový cukr, karob, vanilka, semínka, skořice pro Slezinu.
Kakao, karob pro Srdce.
Kyselé ovoce pro Játra.

MUDr. Petra Uríková - mudr-urikova.com
cz
Rýžový bezmléčný puding
Rýžový bezmléčný puding