MUDr. Petra Uríková: Celozrnné ovocné koláče
Nastala první doba hojnosti ovoce, tak je načase jej využívat. Není to nic složitého, stačí použít běžné jednoduché recepty, vyměnit bílou mouku za celozrnnou, lépe i bílý cukr za třtinový a použít, to co zrovna sesbíráme na zahradě, dostaneme od známých nebo nás zaujme na trzích.
Když použijete celozrnnou mouku a případně i třtinový cukr, změní se jen barva koláče a může být trošku hutnější než s bílou moukou. Jinak bude chutnat stejně jako ten, na který jste zvyklí. Bude ale lépe využitelný pro Vaše tělo. Také uspokojí chutě na sladké, jenže po takovémto koláči chutě na sladké postupně začnou mizet, místo aby gradovaly a únavy bude také ubývat.
Navíc, když použijete kyselé druhy ovoce jako višně, rybíz, jahody atd., může být koláč i osvěžující.

HRNÍČKOVÝ KOLÁČ
3 hrnky celozrnné mouky (pšeničná nebo špaldová), 1-1,5 hrnku mléka, 0,5 hrnku oleje, 0,5 hrnku třtinového cukru (pro někoho málo sladké, mně to tak vyhovuje, záleží i na ovoci), 3 vejce, lžička jedlé sody
Stačí jen vše nasypat do mísy, pořádně promíchat, nalít na plech, poklást ovocem a je hotovo.
Pro kypřejší variantu můžete z bílků vyšlehat sníh a opatrně vmíchat do těsta.

KYNUTÝ KOLÁČ SE ŠPALDOVOU POSÝPKOU
(Pro pokročilejší, kteří si troufnou na kynuté těsto.)
Těsto - řidší kynuté těsto, ve kterém asi polovinu bílé polohrubé mouky nahradíte jemně mletou celozrnnou špaldovou nebo pšeničnou moukou
Posýpka - asi 100g másla necháme změknout, nakrájíme na kousky a přisypeme pro začátek 100g špaldové mouky a 100g třtinového cukru. Pořádně ručně promačkáme, aby se ingredience spojily. Pak dle potřeby přisypáváme stejný díl mouky a cukru a stále zpracováváme. Správná konzistence je taková, že se směs sype, ale když ji zmáčknete, jdou z ní udělat hrudky - těmi pak posypáváme koláč.
Těsto rozprostřeme na plech, poklademe ovocem, posypeme hrudkami posýpky a pečeme při 170°C.

Takovéto koláče prospějí Slezině.

MUDr. Petra Uríková - mudr-urikova.com
cz
Celozrnné ovocné koláče
Celozrnné ovocné koláče
cz
Celozrnné ovocné koláče
Celozrnné ovocné koláče