MUDr. Petra Uríková: LETNÍ OCHLAZENÍ - meloun, okurky, rajčata, máta, ... - ALE NE Z LEDNIČKY!
Přišlo léto, někteří si libují, někteří neví, čím se zchladit. V čínské medicíně jsou potraviny rozděleny podle tepelného účinku, takže některé potraviny nás mohou zahřívat, některé ochlazovat a některé jsou neutrální. Když je teplo, měli bychom se vyhýbat potravinám a nápojům z teplé a horké kategorie (pálivé koření, červená masa, uzené potraviny, plísňové sýry, červené víno, káva, tvrdý alkohol, lihový ocet aj.). Naopak budeme vyhledávat potraviny a nápoje z kategorií osvěžující a chladné. Ale pozor, tyto potraviny ochlazují samy o sobě, svou povahou, takže i když nejsou studené.
Studené jídlo a pití je vhodné jen pro málokoho, pro většinu lidí téměř nikdy. Když se budete chtít ochladit, dejte si tedy potraviny z těch správných kategorií (viz. dole), ale ne z ledničky nebo s ledem. Ledové potraviny oslabí Slezinu a Ledviny, což se nejčastěji projeví únavou, sklonem k zadržování vody v těle, studenými končetinami, zahleněním případně i s bolestí v krku. Náchylnější budou ti, kteří mají obecně sklon k zimomřivosti a únavě, ale příliš ledových potravin a nápojů může oslabit i ty, kteří tyto problémy normálně nepociťují.

OSVĚŽUJÍCÍ - JÁTRA: pšenice, rybíz, jahoda, brusinka, mandarinka, pomeranč, angrešt, borůvka, kefír, zakysaná smetana; bílé víno, pivo, meduňkový čaj a kyselé čaje

CHLADNÉ - JÁTRA: rajče, ananas, kiwi, rebarbora, citron, jogurt
Tyto kategorie mohou pomoct i proti migrénám, menstruační bolestem břicha a hlavy, křečím, naštvání a hněvivosti aj.

OSVĚŽUJÍCÍ - SRDCE: čekanka,listové saláty, listy pampelišky; může být i pivo, kopřiva, syrová červená řepa
Tyto potraviny mohou pomoct také na potíže s nespavostí, některé případy bušení srdce, nervozitu, podrážděnost, zvýšenou teplotu odpoledne nebo v podvečer - obzvláště z přepracování nebo z dlouhodobého stresu.

CHLADNÉ - SLEZINA: čerstvé okurky, melouny, mango, papája
Obecně jsou tedy na ochlazení vhodné kyselé a nahořklé druhy zeleniny a ovoce, na pití minerálka, voda s citronem, mátou, meduňkou nebo se šťávou z kyselého ovoce, mátový čaj, zelený čaj, z alkoholu pivo a bílé víno (obojí v menším množství). Kromě toho také lehce ochlazují cuketa, lilek, banán, kešu, žampiony, ředkve, šalvěj, ovocné a zeleninové šťávy. Ale ne z ledničky!wink

MUDr. Petra Uríková - mudr-urikova.com
cz
Letní ochlazení
Letní ochlazení
cz
Letní ochlazení
Letní ochlazení
cz
Letní ochlazení
Letní ochlazení
cz
Letní ochlazení
Letní ochlazení