MUDr. Doris Danielová: Mailový  dotaz  do naší poradny – afekce v místě ušní projekce anusu u dítěte 9 let

Dobrý deň,
dovolila som si obrátiť sa na Vás s prosbou, mojej vnučke /9 r./ na uchu  v bode ANUS vyteká zapáchajúca tekutina. Na druhom uchu ten bod je síce uzavretý, ale je viditeľný ako bodka. Nevieme čo to spôsobuje a ako jej máme pomôcť.
Ďakujem za odpoveď.


Odpověď:
V první řadě je nutné vyšetření – orl – zda se nejedná o zánět zevního ucha apod.

Vhodné je zkontrolovat , jestli není náhodou „zátka“ z ušního mazu. Její odstranění  může vést ke zlepšení mnoha různých zvláštních potíží.

Z hlediska tčm může jí t  nejspíše o kumulaci vlhkosti, kterou tam přinesl vítr /čili přeloženo do lékařského jazyka dnešní doby je to nějaká škodlivina – prach či bacil – apod – která udělala pupínek v němž se nahromadil hlen. Stává se to U LIDÍ KONZUMUJÍCÍCH ZAHLEŇUJÍCÍ STRAVU – MLÉČNÉ VÝROBKY, tj sýry, jogurty, mléko…., dále CUKR – i ten lepší, třtinový – a BÍLOU VYMÍLANOU MOUKU – ROHLÍKY,BUCHTY, VÁNOČKY….vlastně všecko pečivo…..krom toho kde máte 100% jistotu,že bylo vyrobeno opravdu z celozrnné mouky a ne dosypáním otrub do bílé mouky.
Další zahleňující  „nepřátelé“ jsou pečení, smažení, grilování.
Zkuste zacílit jídlo neutrálně na slezinu – již mnohokrát jsem to zde rozebírala, a upravovat potraviny dušením, vařením, vařením v páře apod. A na měsíc  skutečně zcela vysadit mléčné výrobky a cukr. NIC nesladit. Za měsíc už by měl být vidět výsledek – pak opatrně můžete přidávat do jídla tvaroh, ale s cukrem radím skončit….nebo alespoň omezit na minimum. Místo bonbonů sušené ovoce,semínka…

VZTAH PROJEKCE  POSTIŽENÉHO MÍSTA ??
Anus se promítá do oblasti, kde se ušní „hlemýžď“ - boltec -  upíná ke tváři, naboku, nad zevním zvukovodem. TOTO JE JEDNO Z VÍCERA MÍST TĚLA, KDE MOHOU ZŮSTÁVAT DROBNÉ ZBYTKY TKÁNÍ Z EMBRYONÁLNÍHO ŽIVOTA ČLOVĚKA. Vsadila bych spíš na toto než na vztah k anusu!!! Sama jsem u mnoha klientů hmatala milimetrové drobounké nebolestivé zduření v této oblasti – a v anusu se jim nic špatného nedělo…často jsem viděla i drobnou dírku v této oblasti – a opět nešlo o anální problém.

Takže doporučuji tento postup: dítě co nejdříve vzít na pediatrické ORL – pokud tam zjistí např. zhnisání výše popsaných embryonálních zbytků, zaléčí to sami. Pokud řeknou že to nic není a pošlou vás domů, pak se snažte cíleně dobrat situace v prdelce dítěte. Anus čili řitˇ je jen nejzevnější ústí konečníku. Je to místo, kterým vychází z těla stolice a u lidí s tendencí k zácpě může dojít k malým trhlinám v anusu – správně „anu“,které jsou dost bolestivé. Má-li toto vaše holčička, může být ono znamení na uchu jakýmsi „vzkazem vnitřního lékaře“ dívenky, abyste nechali prošetřit  oblast anus, rektum….takže – k pediatrovi.

Jelikož ale popisujete příznaky dosti intenzivní a výtok páchnoucí – spíše bych si vsadila na MÍSTNÍ PROBLÉM NAKUMULOVANÉ VLHKOSTI + DALŠÍCH  ŠKODLIVIN V MÍSTEČKU, KTERÉ JE NÁCHYLNÉ K ZADRŽOVÁNÍ NEROZVINUTÝCH DROBNÝCH EMBRYONÁLNÍCH STRUKTUR. Chce to vymáčknout ven,vydezinfikovat, podat čínské antibiotikum – např. „Plotna“ – viz tao-shop-cs.com - 3x2 tbl 1 balení, a dále stav sledovat a léčit dle vývoje.

JENOM PROSÍM AT SE NĚCO NEZANEDBÁ, OPRAVDU NAVŠTIVTE ORL LÉKAŘE A PEDIATRA.
V úctě MUDr. Doris Danielová

MUDr. Doris Danielová - www.tcm-cs.com
cz
Aurikuloterapie - projekce anusu na uchu
Aurikuloterapie - projekce anusu na uchu