Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz ZJ: Ahoj vsem, zajimal by me nazor tech, kdo vi, cim mohou vzniknout autoimunitní onemocnění a doporuceni, jak se jich ucinne zbavit a pak nasledne revitalizovat poskozeny organ. predem dekuji za odpovedi.

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
MUDr. Doris Danielová: Autoimunitní nemoci vznkají poruchou imunity-která nás má chránit proti mikrobům apod.-podle tčm je to ochranná wej čchi. Sama za leta praxe ve zdravotnictví vidím, že imunita je v populaci čím dál horší. Je dysharmonická-buďto pracuje přeemrštěně a ničí buňky vlastního těla=autoimunitní nemoci. Nebo funguje málo=imunodeficit-dnes snad nejčastější diagnoza=stále se opakující "nachlazení, angíny apod."Nebo se může imunita přesmyknout do alergie,což je také dnes velmi časté,a nebrání tělo proti bacilům,ale přemrštěně reaguje na to,co je pro zdravé lidi přirozené - např. senná rýma a slzení či astma, při alergii na pyly-takže chudáci tito lidé se nemohou radovat např z jarních kvetoucích "kočiček", květinek,obilí a dokonce i lesů...autoimunitní nemoci jsou zákeřné a vesměs zkracují život o cca 10 let. ALE NAHLÍŽENO PODLE TČM JSOU LÉČITELNÉ A ŽIVOT ZKRÁTIT VŮBEC NEMUSÍ. ČLOVĚK ALE MUSÍ "NA SOBĚ MAKAT"- klidná mysl, neagresivnost, kultivace emocí-ale nenosit vztek v sobě!-zařvat si a zacvičit hned když tě třeba naštve šéf. Zadušené emoce v podvědomí jsou pěkné mrchy a SPOLU SE STRESEM A HONĚNÍM SE PŘÍMÝMI VINÍKY PROPUKNUTÍ AUTOIMUNITY /DÁLE AI) ZAHÁJIT !!že bez stresu žádná AI nemoc nevznikne,to už uznává i vrcholná věda. Velmi důležité je tedy mít v hlavě jasno a klid, hezké vztahy s okolím,láskyplný vztah s rodinou K tomu pomáhají jogové relaxace a meditace, dechový čchikung neboli Zasvěcení o 6 slovech, všechna čínská zdravotní cvičení,joga -ale NE power!,a fyzické aktivity,u kterých se člověk- pozor-moc nezpotí !

Neméně důležitá je strava. Podle tčm ze stravy vznikají právě správné energie v těle,dá se to přirovnat k imunitě a hlavním orgánem na výrobu dobré čchi tedy imunity je slezina. Neutrální až mírně prohřívající strava na slezinu podle tčm-strava dle 5 prvků-je nejlepší základ pro dobrou imunitu. Samozřejmě zde hraje roli i dědičnost. I dle tčm dostává miminko od tatínka a maminky tzv.esenci ťing, která je rovněž základem pro správné fungování imunity.Některé děti ji mají slabou a různé nemoci se projeví u nich už v dětství a pubertě-navíc když jedí zabijáky imunity a to jsou cukr,bílá mouka a nadspotřeba mléčných výrobků-zejména jogurtů. Ale i takovým je možno pomoci! Léčba "vědecká" u AI nemocí má hodně vedlejších účinků a mne osobně neoslovuje. Sama vidím naopak efekt léčby tčm + v kombinaci s autovakcínami z vlastní krve a moči=metoda SIAB. Začínáme léčit psychiku,cvičením,relaxacemi, dobrým jídlem dle tčm a jíst jen to co v našem klimatu roste-takže obecně u nás propagované ovoce z tropů je v zimě velmi nevhodné.Výborná je akupunktura, doma moxa a akupresura a čínské bylinné směsí.

MUDr. Doris Danielová - www.tcm-cs.com