Hana Hamplová: Baňkovánípodtlak hořením, vcucnutí kůže a podkoží, kůži hodně potřeme olejem, jinak to moc bolí.
Zapálíme svíčku, od ní lihem smočený tampón, vsuneme do baňky, vytáhneme a rychle přiložíme. Uvolníme prstem sání, baňky odstraníme směrem od svého těla i těla pacienta, baňky neodtrháváme, potřeme lihovým roztokem a éterickým olejem. Nezaměnit pořadí, protože může dojít ke vznícení. Svázat vlasy, vyholit chlupy. Bańkování se provádí kvůli odstranění škodlivin, blokád, princip – efekt škrtidla – zamezení odtoku krve, poté rychlý návrat krve zpět s popraskáním vlásečnic, krev se tam dostane prostoupením cévní stěny, ne prasknutím cévky, modřiny, dále reflexní zvýšení prokrvení kůže, podkoží a zlepšení funkcí i hluboko uložených tkání a orgánů (nejen oblast zad, ale i například trávení nebo ledvin). Nic tak nerozhýbe čchi a krev jako baňkování, mnoho nemocí je způsobeno blokádou čchi, krve nebo hlenu (bolestivé stavy, embolie, nádory apod.).

Vyhýbat se velkým křečovým žilám, není potřeba respektovat směr dráhy. Při pohyblivém baňkování nepřejíždět přes trny páteře, je potřeba baňku odlepit a přendat na druhou polovinu zad, jinak hrozí výhřez ploténky, poškození jemných tkání, nasátí velkého kopečku kůže – vypouštění škodlivé plnosti, nasátí malého kopečku kůže – doplňovací technika.

Ze začátku zvykáme pacienta na baňkováníbaňkujeme krátce 5 minut, postupně prodlužujeme až na 20 minut. Mateřská znaménka mohou být nasáté v kopečku, ne hrana baňky ani pohyblivé baňkování. Na páteř je možné přikládat baňky na GV14, GV04 u obrn a nedostatku čchi (přidáme BL23, BL52, GB30, ST32, GB34).


Ochrana při akupunktuře nebo baňkování – čištění nad svíčkou nebo solnou lampou, kterou máme vedle sebe, chránit hlavně malíkovou stranu ruky (srdce chytá všechny škodliviny), baňky umýt v mýdlové vodě, čisté vodě, pak desinfekce Lisetolem, který se ředí a střídat s jiným prostředkem.
cz
Baňkování - kurz akupunktura v kosmetice
Baňkování - kurz akupunktura v kosmetice