MUDr. Petr Hoffmann: Mast sedmi bolestí (400)
Qingpeng Ointment


Působení dle tradiční čínské medicíny:
Rozprouďuje stagnaci energie čchi QI ZHI a blokádu krve XUE YU
Utišuje bolest
Zmenšuje otoky
Regeneruje a relaxuje šlachy a svaly


Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:
Veškeré druhy poranění svalů, šlach, vazů a kostí (kromě otevřených ran), kupř. zhmožděniny, výrony, vykloubení, zlomeniny, natažené vazy a šlachy, tzv. tenisové lokte, karpální tunely – (úžinové syndromy), apod.
Bolesti v bedrech či kříži, a to jak akutní, tak chronické, ischias s vystřelující bolestí do končetin, výhřez meziobratlové ploténky.
Bolesti krční páteře se stažením šíjových a zádových svalů a s bolestmi hlavy
Revmatické bolesti kloubů a svalů, a to jak akutní, tak chronické, s otoky, reagující na počasí, dna
Bolesti hlavy při nachlazení či při migréně, neuralgické bolesti
Bolesti svalů a kloubů po přetížení (sport, nadměrná fyzická zátěž, apod.), kdy se používá olej k celkové masáži


Popis dle tradiční čínské medicíny - Dle čínské medicíny je bolest vždy "hlad tkáně po energii". Znamená to, že v místě bolesti se nedostává patřičného zásobení energií QI a krví. Tento stav je způsoben zablokováním toku energie a krve v daném místě. Proto je nutné vždy tuto situaci změnit, aby tak bolest mohla býti odstraněna. Tomu napomáhá tato mast, jejíž složení je komplexní a umožňuje odblokovávat "ucpané" dráhy, odvádět nahromaděné metabolity a přivádět novou energii a krev do místa potižení. Zároveň snižuje otoky a zlepšuje prokrvení svalů při poraněních. Doporučuje se současně užívat s bylinnou směsí Houževnatost bambusového výhonku ( kód 205 ).


Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Kuang jin teng uvolňuje šlachy a odblokovává dráhy, vylučuje vlhko a vítr ze svalů, Hu lu ba vylučuje chlad a vlhko a zmírňuje bolest, He zi a Mao he zi zmírňují otoky, Fu zi vylučuje chlad, zahřívá dráhy a zmírňuje bolest, Ya da huang rozprouďuje krev a rozptyluje krevní stagnace, An xi xiang rozprouďuje krev a podporuje pohyb energie čchi.
cz
Mast sedmi bolestí 400 (Qingpeng Ointment)
Mast sedmi bolestí 400 (Qingpeng Ointment)