Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz TK: Kýla - dá se nějak léčit nebo pomůže jen operace kde budou řezat? mám klasickou kýlu do šourku už několik let, začíná se mi to zhoršovat proto jsem se již objednal na operaci ale ta je až za 2 měsíce. tak snad to do té doby vydrží.

Kýla (lat. hernia) je vakovité vychlípení pobřišnicové dutiny, do něhož se přesouvá část břišních orgánů. Souvislé vystlání pobřišnicí odlišuje kýlu od výhřezu. Kýly vznikají na místech snížené odolnosti břišní stěny. Zmenšení odolnosti je dáno anatomickým uspořádáním stěny a proto se kýly vyskytují povětšinou v typických lokalizacích, zhusta v místech mezisvalových štěrbin či pooperačních jizev. U každé kýly rozlišujeme kýlní branku, kýlní vak a obsah kýly. Lékařský obor, který se kýlami zabývá, se jmenuje herniologie.

Dotaz byl doplněn citací z Wikipedie
Editoval fb-tcm-cs (07.01. 2014 19:35)

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
Tcm-cs.com na Facebooku: Odpověď KH: TČM má úspechy aj pri takomto type problémov, ale záleží na diagnostike aký typ hernie máte, vzhladom na to že je tam zostup do semenníkov, môže to byť buď pokles Qi alebo chlad okolo dráhy pečene. cítite chlad v podbrušku či v tej oblasti? Existujú 2 dobré bylinné zmesi na to a môžete sa vyhnúť aj operácií

Doplnění TK: Necítím chlad, a kýlu již mám několik let, poslední dobou se to zhoršuje proto jsem se rozhodl pro operaci již, jelikož mě to začíná bolet více např při dlouhodobém stání či chůzi.

Doplnění KH: Tak to by mohlo byt nedostatok qi, Zmesi Bu Zhong Yi Qi Tang je na pokles qi, ale je kontraindikovane s vysokym krvnym tlakom a migrenami, a potom zmesi Tian Tai Wu Yao San, Nuan Gan Jian

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
Tcm-cs.com na Facebooku: Odpověď JB: Moje zivotni skusenosti, kdykoliv.... tak vinny zabal se zazvorem. Zazvor vytahne zanet z hloubky a s vinem dela zazraky, Nemudruji, jen jako prvni pomoc bycch to udelala ja samozrejme mame hodne bylin ale s timto skusenost nemam.

Odpověď OS: Pokud nejde do horka s pocením, zkusila by směs Gui Zhi Fu Ling Wan,nebo Tao Hong Si Wu Wan na rozbití blokád, a take se musí vynechat cukry a sladkosti.

Olaila: Dobry den, jak takový zábal udelat ? Vyzkoušíme vše aby nemusel na operaci , vše bude lepší než operace s narkózou . Je to vlastně taková nepravá kýla někomu zmizí nám zatím ne ale pořád věřím že se vše upraví do normální velikosti .