Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz ISK: Dobrý den přeji příjemný víkend prosím o radu je možno používat zázvor na bolesti žaludku?nebo co by jste mi poradili?díky moc.


Odpověď EN: Jestli Vás žaludek bolí kvůli vředům... tak bych řekla, že zázvor spíš zhorší situaci, protože zázvor, ač čistí tělo, tak stimuje produkci žaludeční šťávy. Nejčastěji bolí lidi žaludek právě kvůli nadprodukci trávicích šťáv v žaludku, takže co k tomu říct? Nekouřit, nepít alkohol, omezit nadměrnou spotřebu masa, zbytečně nekořenit jídlo a nebrat brufen, ASA. A nejíst x porcí během dne. To, co by Vám pomohlo, jsou nějaká antacida, která by Vám předepsala i praktička, případně některá jsou volně dostupná v lékárně. Pokud nechcete tyto léky, tak od Coral klubu prodávají i volně na internetu v pytlíčkách drcený korál. Dá se do vody a změní pH. Uklidní Vám to žaludek. Aby Vás pak nepálila žáha, tak se doporučuje zvednout postel v místě hlavy o pár cm. Jestliže vše dodržujete, jste ukázková, tak to může dělat i bakterie H. pylori (způsobuje to nejčastěji). Stačí se objednat na gastroenterologii a nechat si udělat dechový test. Kdybyste tam tuhle potvůrku měla, což má spoustu lidí, a dělala Vám problémy, což dělá méně lidem, tak by Vám sice na ní ten zázvor mohl pomoci, ale já bych neriskovala, protože ona je dost odolná...a dá se to pěkně léčit// Do místa žaludku se ráda promítá taky bolest od žlučníku, tak pozor na to a hodně štěstí
Editoval fb-tcm-cs (26.11. 2013 12:48)

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
Stanislav Bečka: Bolesti žaludku z pohledu čínské masáže

Bolestmi žaludku rozumíme bolesti střední části břicha a oblasti solarniho plexu kde je zhruba žaludek uložen.
Příčinami jsou nepravidelná strava, narušení organismu chladem či syrovou a chladnou potravou, přejídání se a nadměrná konzumace nápojů či těžce stravitelného jídla. Depresivní nálada či starosti také mohou vyvolat bolesti žaludku. Toto vše způsobuje váznutí krve a energie čchi žaludku, ucpávání meridiánů a spojek a jejich neprůchodnost. Může se jednat i o vyčerpání čchi žaludku a energetickou neprůchodnost či poruchy funkcí.

Faktorů způsobující bolest žaludku je mnoho, projevy nemoci též nebývají stejné - v podstatě rozdělujeme onemocnění na stavy prázdnoty či stavy plnosti a blokády.

Při nemoci z plnosti žaludek bolí už při jemném potlaku, pacient pocituje nechuť k jídlu a pití, občas škytá, zvrací kyselé štávy, pociťuje nevolnost a zvedání žaludku.

Při onemocnění z prázdnoty pacient pociťuje přicházející a odcházející vlny bolesti žaludku, podtlak a teplo ulevuje, po požití malého množství potravy se bolest nepatrně zmenší.

V léčbě se používají techniky stimulace bodů žaludku, tření a hnětení břicha, potlak s chvěním, bodání a bodování akupunkturních bodů na zádech a břichu. Uvolňujeme svaly břicha, stimulujeme akupunkturní body pomocí tlaku či baňkováním. působíme na svaly, povázku (fascie) uvolňujeme orgány a navracíme je na místo pomocí metod podobných manuálním technikám viscerální terapie.

Samozřejmostí je úprava dietních návyků, bylinné čaje či čínské patentní produkty, možno použít i moxování a dalších metod TCM...

Důležité je vhodně zhodnotit stav pacienta, zda se jedná pouze o funkční poruchu a ne o závažné vnitřní onemocnění, v případě nejasností posíláme pacienta na důkladné vyšetření k ošetřujícímu lékaři či specialistovy - gastro či interna

Stanislav Bečka, Čínské masáže Třinec
http://cinskemasazetrinec5.webnode.cz
cz
Bolesti žaludku
Bolesti žaludku