Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz AB: V noci me zacalo bolet v krku a nechci, aby se mi to rozjelo. Prosim pratele, poradte. Napichala jsem si BL02, LI04 a LI20, ST03 - nevim, ktery z tech ST na obliceji je lepsi, jsem mimo republiku a nemam tady tahaky..., moxuju si KI01 a mackam ST36. Teplotu ani rymu nemam, je mi spis zima, tak piji zázvorový čaj s medem a citronem. Muzete prosim poradit, co delam spatne nebo jakekoliv doporuceni

Odpověď HA:  Taky je dobrá kombinace než to vletí do nižších vrstev BL60+SI03
Kunlun | BL60 - kchun-lun

Kunlun | BL60 - kchun-lun

Houxi | SI03 - chou-si

Houxi | SI03 - chou-si

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz NK: Chcela by som vás poprosiť ak by mi niekto z vás vedel poradiť. Bolí ma hrdlo (resp. niekedy svrbí) no keď ma začne je to aj 3 týždne. Prakticky skoro stále keď to prejde o pár dní to zase začne a stále dookola. Viete mi prosím niečo poradiť?

Odpověď JH: Zkuste cucat hřebíček. (klinček). Na tyto drobné a počáteční bakteriální infekty je super. Je silně antiseptický.

Hřebíček

Hřebíček

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com

Ing. Miloš Vymazal - www.tcm-cs.com
cz
Bolesti v krku - doporučované produkty TCM Herbs
Bolesti v krku - doporučované produkty TCM Herbs
Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz EK: Dobrý den, poradíte mi prosím, co mam dělat při začínající bolesti v krku?

Odpověď LI: 1dc vody do toho 3 cajove lžičky peroxidu 3% a kloktat

Odpověď NU: Odvar ze šalvěje a hřebíčku

Odpověď MD: Ban Lan Gen bylina, kterou dávají i v podobě granulátu jako čaj na pročištění horka a jeduChryzantéma je svěží a účinek má hlavně v oblasti očí, nosu a krku. Dále uvolňuje napětí v játrech (tj. stres a přílišné emoce v našem odpadkovém koši, kam odkládáme neprožité věci).
Ban lan gen | Čínské byliny

Ban lan gen | Čínské byliny

Odpověď SK: Vykloktat propolis rozředěný trochou vlažné vody

Miloš Vymazal: Bolesti v krku

Etiologie
Bolesti v krku jsou častým onemocněním, které můžeme rozdělit do dvou typů:
1. typ š' (shi; z nadbytku)
2. typ (xu; z nedostatečnosti / prázdnoty).

Bolest v krku typu š' (plná horkost neboli š-že / shire) bývá obvykle způsobena vnější škodlivou větrnou horkostí, která přímo napadá plíce a hrdlo. Také může být způsobena hromaděním horkosti (ohně) v dráze plic a žaludku.
Podle západní medicíny se při tomto typu jedná obvykle o akutní zánět mandlí (angínu).

Bolest v krku typu sü (nedostatečnost / prázdnota jin neboli jinsü / yinxu) je způsobena nedostatečností (prázdnotou) jin ledvin; jin ledvin selhává ve své funkci plynout vzhůru a zvlhčovat hrdlo. Následně dochází k vzplanutí ohně z prázdnoty, jehož příčinou je nedostatečnost jin ledvin, případně i plic.
Podle západní medicíny bychom k tomuto typu mohli přiřadit např. chronický zánět hltanu.

Zdroj textu: Tajemství akupunkturních bodů, Bohumír Balner & Rostislav Balner

Další odkazy:
Bolesti v krku - plná horkost, shire
Bolesti v krku - nedostatečnost jin, yinxu

Šestero vnějších rozvracečů - Vítr - feng, feng
Plíce FEI - horký vítr napadá plíce
Ledviny SHEN - nedostatečnost jin ledvin
Angína

Bolesti

Ing. Miloš Vymazal - www.tcm-cs.com
cz
Bolesti v krku