Tcm-cs.com na Facebooku: Atopický ekzém
Dotaz KČ: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co říká čínská medicína na atopický ekzém. Jako malé se mi objevoval pouze v zimě na loketních jamkách. minulou zimu se mi však ekzém rozšířil po celém těle a dodnes tento stav trvá (nejvíce ruce s lokálními červenými fleky a červené, zarudlé, napuchlé oči). vyzkoušela jsem XY mastiček, krémů atd, některé pomohli na chvíli, jiné vůbec. tyto problémy se začínají podepisovat také na mé psychice. budu ráda za každou radu či komentář.. děkuji...hezký den

Dotaz VH: Dobrý den. Od narození trpím atopickým ekzémem.stále se to zhoršuje vůbec nevím co s tím mám dělat. Doktoři mi dávají jen kortikoidy a to já samozřejmě nechci. Děkuji za pomoc.

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
Tcm-cs.com na Facebooku: Atopický ekzém
Dotaz VKP: Po dvou letech se mi vrátil atop. Před dvěma lety jsem se ho zbavila veganstvím, odkyselovačkou, bezlepkovkou a zbavením se cukru.... Teď dělám to samé, co tenkrát, a vůbec to nepomáhá, naopak... Začínám propadat zoufalství. Kromě toho, že to je neuvěřitelně hnusné to taky dost bolí a přiijde mi, že to je jen horší. Piju ječmen, citronovou vodu, zásadité čaje, kapu dračí krev, mám za sebou protiparazitální kúru od Jukla, mažu domácí konopnou mastí, tea tree a krémama od diochi a žádný efekt. Můžu poprosit, pokud máte zkušenost, můžete mi doporučit, co ještě můžu dělat?
Aktuálně to vypadá zhruba takhle (na té fotce je to vybledlé a ještě mám fleky okolo zápěstí):

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
cz
Atopický ekzém
Atopický ekzém
Tcm-cs.com na Facebooku: Odpověď TR: Já můžu říct svůj pohled na tuto věc, měla jsem to samé, ještě horší. Na obličeji, krku, v loktech, na prstech, v kolenou...
Léčila jsem bezlepkovou, bezcukrovou, bezmléčnou, bezalkoholovou dietou po dobu pul roku. Nebyla to procházka růžovým sadem, to určitě ne, ale už sem se do toho dala tak sem chtěla vydržet. Hlavni je nepodvádět, byť jen kousek toho jídla co nesmíte zase vyživí tu mrchu co to dělá. U mě to byla Candida.

Byla jsem na nějakých speciálních testech co vám žádny doktor neporadí. sad
Po 3 mesicich se začalo tělo čistit pres kůži, dělaly se mi puchýře plné vody a když praskly děsně to bolelo a zvětšovalo se to. Jak popálenina, nic na to nepomáhalo a bylo to čím dál horši. Musela jsem skončit, bo testy krve byly špatné, mé bílé krvinky nestíhaly. sad

Každopádně jsem se toho zbavila na 80%.
Zbytek vyléčil čas, uvědomnění si proč jsem si to způsobila, proč jsem si vytvořila ekzém? Z reakce na co jsem mela potřebu si ublížit?
Vyrovnat se s tím, odpustit si/případně tomu kdo ublížil. Být v pohodě. Vyrovnala jsem se s tím, přijala to a jsem bez ekzému co mě opravdu dlouho a škaredě trápil.
Tak snad i takova rada, bude rada. wink

Případně mohu dodat co jsem používala: Kurkumu - kazdé ráno lžičku, kamínky aloe vera - každý den jeden malinký kamínek, chlorela, ječmen, nemazat kortikoidy!!! a najít krém úplně bez chemie! ta to jen zhoršuje. smile
Nezapomenout doplňovat železo! Na to jsem dojela skrze tu krev atd...
Teď ještě zobu na posílení imunity hlívu ústřičnou.
Kurkuma

Kurkuma

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná

Ječmen setý

Ječmen setý

Odpověď AB: Bývá to hodně genetika, jinak z pohledu tčm horko v krvi, ale v krvi nevzniklo, je to v podstatě oslabená imunita, v hloubce ale v organismu je vlhko, tudíž vhodná je slzovka, kaše, polévky ke snídani, naopak nejsou vhodná jídlo jako jogurty, syrová zelenina a ovoce v zimě. Tak takto v kostce, ale chtělo by to schopného praktika tčm, měl by vědět co s tím