Miloš Vymazal: Shuang huang lian 雙黃連 (SHL) je poměrně nová směs, která byla vytvořena v 60. letech 20. století k léčbě infekcí. Jde o extrakt alkoholu a vody ze tří rostlin:

1. zimolez japonský (Lonicera japonica) 雙花 shuang hua, (金银花 jin yin hua), květ
2. šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis), 黄芩 huang qin, kořen
3. zlatice převislá (Forsythia suspensa) 连翘 lian qiao,  plod

Použití: Jako přírodní antibiotikum, antivirový a protizánětlivý prostředek. Potlačuje vývoj patogenní mikroflóry (virů a bakteríí). Uvádí se, že preparát je účinný u těchto onemocnění: adnexitida, bronchitida, cystitida, duodenitida, encefalitida, enterokolitida, gastritida, hepatitida, pneumonieprostatitida, rinitida, tonzilitida, uretritida, komplexní léčba alergi atd.

Klinické indikace: Bakteriální (streptokok, zlatý stafylokok, pneumokok, bacil tyfu, bacil tetanu, záškrt bacil, Pseudomonas aeruginosa, E. coli, úplavice bacil aj.) a virové infekce (viry ECHO, viry Coxsackie a některé další typy enterovirusů, klíšťová encefalitida, virus příušnic, herpetická infekce, SARS, všechny druhy chřipky, infekční mononukleóza, hepatitida B a C)
Akutní střevní onemocnění (střevní dysbióza)
Anestetický účinek při duodenitidě a gastritidě
Může být použit pro léčbu vnějších ran pomocí lokální aplikace

Upozornění: Nepoužívá se preventivně! Není účinný proti kvasinkám a plísním.

Shuanghuanglian je produktem společnosti Harbin Pharmaceutical Group, která vyrábí prášek pro výrobu injekční formy, orální kapaliny a aerosolu.

V současné době se provádějí klinické testy na působení na coronavirus 2019-nCoVDoplnění RJ:  Zatím k dostání jako elixír. Už jsem navrhl, ať ji Myco Medica taky zařadí. Bude se jmenovat Stříbrný dech. Za mě výborná kombinace, která bere všechny tři zářiče. Pro všechny ty doktory nevyléčené děti, kterým patogen lítá z krku přes plíce až ke střevům je to záchrana před dalším kolem antibiotik.

Doplnění PM: V současnosti prý zkoumána a podávána ve Wuhanu proti Corona viru.

Ing. Miloš Vymazal - www.tcm-cs.com