Petr Novák: Ladička na srdeční čakru Země OM 136,10 Hz

Četnost roku, C # s 136.10 Hz je 32 nd oktáva zemského roku. Odpovídající barva je tyrkysová, podle vlnové délky asi 500 nanometrů. Základem tohoto tónu je rotace země kolem Slunce. Tento astronomický jev způsobuje změnu sezón (jaro, léto, podzim a zimu). Toto je druhý kosmický rytmus naší planety. Vzhledem k tomu, že frekvence dne ovlivňuje tělo, frekvence roku ovlivňuje duši.

V Indii je tento tón klíčem sitarové a tamburové hudby a nazývá se "sadja", což znamená také "Otec ostatních". Také posvátná slabika OM je naladěna na tento tón jako většina náboženské chrámové hudby. Mnoho zvonů a dalších nástrojů je naladěno na tento tón. Kdo se diví, proč hinduisté mluví tolik o duši a transmigraci duše, když vědí, že jejich hudba je laděna na frekvenci duše.

Starodávní indiáni dospěli k tomuto tónu meditací, dostali jej intuitivně a kontemplativně "otevřením vesmíru". Ale musíme to vypočítat matematikou a fyzikou cestou. Je to přesná shoda mnoha zkoumaných zvonů a srovnávání s nástroji zjevně ukazuje, že rozdíly se velmi často zdají být mnohem menší než 1 Hz. To opět dokazuje, že jsme našli mikrokosmos v rezonanci s makrokosmosem. Toto staré prohlášení o hermetických vědách lze nyní prokázat velmi přesným vědeckým způsobem.

Tajemství hlubokých účinků indické meditační hudby závisí pouze na tom, že je přesně naladěno na průběh událostí, na "Tao". To je souběh země kolem Slunce. Nejdůležitější jsou nejen hudební nástroje, ale i hudebníci a publikum během "alapa" (ladění před koncertem) na věčný tón, smutný. Všichni účastníci jsou v harmonii s kosmem, který nalezne svou ozvěnu v lidských bytostech, kteří se účastní této meditativní hudby.

Podle indické tradice je sadjy nebo "sa" (zkrátka věčný), nikdy nekončící tón a jak bylo zmíněno dříve, je vyjádřeno slabikou OM. OM odpovídá slovu "Amen" v křesťanských církvích. Amen znamená nic jiného než "tak to být". "OM" také vyjadřuje "tak to být", projevující se věčným tónem. Člověk si to může vyzkoušet nasloucháním původní indické meditační hudby, nebo dokonce lépe meditovat s tímto tónem, bzučet nebo zpívat a nechat se na něj zaujmout a cítit tu sílu, která je v něm.


Pokud se nepoužíváte na zpívání, dejte oscilující ladičku s kmitočtem 136.10 Hz (frekvence země) na dolní část vašeho hrudníku nebo o jednu dolní šířku prstů. Na bod přední střední dráhy CV17 = srdeční čakra (v úrovni prsních bradavek u muže na středu hrudní kosti). Tyto body se nacházejí také v srdcové čakře.
Tanzhong | CV17 - tchan-čung

Tanzhong | CV17 - tchan-čung


Pokud nejste sami a je s vámi přítel, můžete mít ladičku na zádech, na protilehlé straně. Tento bod patří k Zadní střední dráze ( GV). Účinky jsou podobné léčbě na meridiánu  CV. Celý hrudník začne vibrovat, což má nádherný relaxační účinek. Je to skoro jako zpěv samotného tónu. Nechávejte ho vibrovat a rezonovat hrudník po nějakou dobu. Je snadné najít tón, protože bzučení tónu příliš vysoko nebo příliš nízko, jeden se cítí s tělem a je to opravdu naladit. Celé tělo se tak pomalu stává tónem.

Pouze ten, kdo meditoval s tímto tónem, může mít představu o tom, jak hluboký je relaxační účinek této vibrace a jak to uklidňuje duši, když se k frekvenci pravidelně naladí.

V medicíně se tento tón používá hlavně pro zklidnění. Pro zvládnutí stresu a pro léčbu svalových křečí, je tento tón považován za žádoucí. To se také ukázalo jako účinné pro běžné bolesti hlavy. Dá se využít na zádech na  dráze močového měchýře například na BL11.
Dazhu | BL11 - ta-ču

Dazhu | BL11 - ta-ču


Meditační hudba, která je naladěna na tento tón, má také silný relaxační efekt a je doporučena proti nervozitě a vnitřnímu nepokoji. Poté se člověk cítí příjemně, uvolněně a mnohem citlivěji. V evropské a severoamerické společnosti je poptávka po této vibraci nejsilnější. Intenzivní práce s tímto tónem může snížit potřebu sedativ a narkotik. Velký stres je často příčinou bolesti, a proto mnozí lidé, kteří meditují na tuto oscilaci nebo mají s sebou tonus, mohou potřebovat mnohem méně nebo dokonce žádné další léky.


Frekvence roku je nejlepší oscilací pro každodenní úlevu od stresu, obnovení vnitřního míru, otevření blokované energetické cesty a obnovení rovnováhy.

Petr Novák - centrum Aeditus, Praha
http://www.tradicni-cinska-medicina-praha.cz
cz
Ladička na srdeční čakru Země OM 136,10 Hz
Ladička na srdeční čakru Země OM 136,10 Hz