Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz z FB: Dobrý večer,  již  druhým  rokem trpím krvácivou fisurou konečníku, určité  přírodní čípky  sice zastaví  krvácenísvědění a po čase  užívání  i bolest, ale jakmile vynechám,  je to okamžitě  zpět,  krom toho, bohužel, ač  jsou preparáty (Preparation h) přírodní,  mají  vedlejší  efekt nadýmání.  Samozřejmě tento problém  doprovází  dlouholetá zácpa,  na kterou postupně  přestává  fungovat vše,  co dříve  bezpečně  fungovalo. Dostala se mi do ruky čínská  mast Ma Ying Long Cao Balzám doutnající rokle, zatím  jsem neměla  odvahu jej vyzkoušet  a tak bych se ráda  zeptala na zkušenosti,  případně,  zda se s určitostí  může  užívat  i vnitřně,  protože  informace jsem k tomu dostala rozličné.  Děkuji předem za rady.

Odpověď JB: Základem je léčba zácpy. Nejprve rozbor, co ji způsobuje dle TCM, potom volba fyto směsi, úprava stravy, pohyb. Na samotnou fisuru zkusit homeopatikum Acidum nitricum 9CH.

Odpověď SB: Nemusí být nutně zácpa, je to často i na podkladu "horka a vlhka" úprava stravy a fytoterapie, osobní konzultace u praktika... Krém je dle zkušeností pacientů dobrý, osobní zkušenost nemám.

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com