Jaroslav Vydržel: Gui Hai 癸亥 - Vodní Prase (Vodni Kanec)

Měsíc Vodního Kance je měsíc Vody. Jedná se o jinovou Vodu (Gui), která je v kolizi k jinovému Ohni (Ding). Proto by si všichni, kteří jsou narozeni pod denním vládcem Ding měli dát větší pozor na to, co se v jejich životě bude tento měsíc dít. Měsíc Vodního Kance může těmto lidem přinést problémy se zákonem, problém s nadřízeným v práci a ženám narozeným pod vládou Ding může také nepříznivě zkomplikovat partnerské vztahy.

Pro Ding to prostě nebude příznivý měsíc. A pokud mate v horoskopu znamení Ohnivého Hada (např. rok 1977), je to o poznání problematičtější. Jinová Voda se nemá ráda s jinovým Ohněm a Kanec s Hadem.

Lidé narozeni pod vlivem jangového Ohně (Bing) pak mohou pociťovat vyčerpanost. Jangový Oheň (Bing) vyhasíná ve znamení Kance (Hai) a proto lze předpokládat, že to není dobrá doba na začátek nových aktivit, od kterých očekáváme prosperitu. Totéž se v bleděmodrém týká také lidí narozených pod vládou znamení jangové Země (Wu).

Lidé, kteří se narodili pod vlivem jangového Dřeva mohou očekávat úspěch při případných zkouškách a vědomostních testech, protože jim tento měsíc Kanec rozsvítí světlo ve studovně. Pro jinové Dřevo, ale končí jedna etapa, a tak je pozitivní věci ukončit a uzavřít, nežli je otevírat. Tento měsíc si tedy dejte s ukončením záležet.

Lidé pod vládou jinové Země, pak budou nejspíš prožívat příznivé finanční období, kdy jim Nebesa otevřou svou náruč a roh hojnosti je může, při správně zvolených krocích, zasypat svými dary.

Denní vládce jangový Kov (Geng) přináší těm, kteří nejsou narozeni na podzim úspěch ve zkouškách a testech, bystrý úsudek i možnost proměnit špatné na dobré. Pokud se tedy rozhodnete změnit práci máte na to v tom uspět.

Lidem, kteří se narodili pod jinovým Kovem (Xin) pak tento měsíc Kanec přinese příznivé vlivy do rodinných vztahů, ať už se jedná o partnera, manžela, nebo sourozence, tam všude tento Kanec může přinést pozitivní a to i finanční přízeň.

Lidé Vody pak budou prožívat příznivé dny obecně. Ti, co se narodili pod vládou jangové Vody (Ren) by měli projevit činorodost, protože je čeká příznivé období s Hvězdou prosperity a ten kdo tento čas promarní už tento rok jiný nezíská. Lidé narození pod vládou Gui (jinová Voda) jsou na vrcholu, který ale, sebou kromě jisté prosperity přináší i negativa. Ta se skrývají v riziku vážných úrazů a krvavých zranění. Pro těhotné ženy stoupá riziko potratu. Netrpělivost a konfliktní vztahy se sourozenci. Muži nejspíš se sestrami a ženy s bratry. I proto je lepší tento měsíc nic zásadního nerozhodovat a neřešit.

Zdroj: článek Listopad 2018 pohledem Denních vládců

Poznámka MV k textu: Základem pro určení vašeho znamení je Denní vládce. Tedy element dne, ve kterém jste narozeni.

Další odkazy
Denní vládce
Solární a lunární kalendář TČM
Prase - vlastnosti znamení
cz
Vodní Prase (Gui Hai)
Vodní Prase (Gui Hai)