Jaroslav Vydržel: Wu 戊 - jangová Země

Ty, kteří mají svého denního vládce ve znamení Wu (Země jang), bychom si mohli nejlépe připodobnit k horám, kopcům a skalám. K něčemu pevnému, stabilnímu, solidnímu, což nám krásně vykreslí jejich základní charakteristiku.

Lidé typu Wu (Země jang) jsou věrni tradici a neradi mění zaběhlé a fungující postupy. Rodina a zázemí je pro ně důležité, protože poskytuje stability a tak bychom o těchto lidech mohli také mluvit jako o rodinných typech. Pro mnohé lidi jsou lidé typu Wu důvěrníky, kterým jiní neváhají sdělit svá tajemství a podělit se i trápení, která mají. Pokud to celé nadneseme, dělají to pro to že u nich budou jejich tajemství jako v hrobě. Změny na poslední chvíli se od lidí typu Wu nedají očekávat. Stejně jako bychom od nich neměli očekávat dobré vyjednávací schopnosti. Na to jim chybí pružnost a empatie. Kdo by však předpokládal, že jsou chladní, odměření a bez emocí, ten by se spletl. K těmto lidem patří srdečnost a pohostinnost. Nejspíš budou mít schováno ve spíži vždy něco dobrého na zub, aby tím uctili návštěvy, nebo si prostě sami dopřáli, až bude čas.

Uzavření, málomluvní, a zpátečničtí budou lidé Wu hlavně pokud jejich Země nebude dobře situována a nebo budou v problematickém postavení. Tady pak platí, že budete muset jít za horou vy, a né čekat, že hora přijde za vámi.

K lidem typu Wu, patří třeba hudebník Ladislav Štaidl, herec Miroslav Donutil, exprezident Václav Klaus, nebo podnikatel Stanislav Bernard....  ale nebo také uprchlý Miroslav Krejčíř odsouzený a uvězněný v JAR.

Zdroj článek: Lidé typu Wu - Země jang

Další odkazy: Denní vládce, Solární a lunární kalendář
cz
Wu - jangová Země (Wu)
Wu - jangová Země (Wu)