Jaroslav Vydržel: Xin You 辛酉 - Kovový Kohout

Když září vládne Kovový Fénix
Již tradičně se počátkem září ujímá své vlády Fénix (You) mnohými označovaný jako Kohout. Já sám dávám přednost Fénixovi.

U Kovového Fénixe jsou Nebeský Kmen a Pozemská Větev za jedno, co se týče elementu. Oba představují jinový Kov (Xin) jehož symbolem jsou šperky, drahé kovy a estetické a luxusní prvky v našem životě. Jinový Kov, nemá potřebu být okázalý tak jako jangový Oheň a jeho hodnotící, kategorizují a selektivní projevy nebývají tolik zraňující, jako tomu bývá u jangového Kovu.

Kovový Fénix je silné a mocné znamení, protože jeho vlastní element v tomto znamení tzv koření, což dělá z elementu Kov silný a kvalitní element. Nacházíme ho v letech, které ovládá element jangová Země (Wu), tedy tam kde roky končí číslicí 8 a nebo ty, které končí číslicí 3, protože ty jsou ovládány jinovou Vodou (Gui). To vše se umocňuje když se se jedná zároveň o podzimní měsíc, který je spojen s elementem Kov z podstaty. Ze všech pěti druhů Fénixů (You), je Kovový Fénix (Xin You), tím nejtypičtější zástupcem tohoto znamení.

Zdroj: článek V září 2018 vládne Kovový Fénix (Xin You)
cz
Kovový Kohout (Xin You)
Kovový Kohout (Xin You)