Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz AB:  Může mít jizva na akupunkturním bodě nějaký vliv?

Odpověď JR: Já si myslím že ano , ale záleží jak hluboká je jizva. Dle mě je to přehrada toku čchi a záleží jak se tělo při zarůstání jizvy s tím vypořádalo. Nejen jizva ale i dřívější uraz.

Odpověď DDD: Stoprocentně. Energeticky může vadit JAKÁKOLIV jizva. Sice se to v klasické AP moc nevyužívá (používá se hlavně neurální terapie a ta mi přijde dost drastická a "chemická"), ale ošetřování jizev by k dobré akupunktuře mělo patřit. Potvrzením účinku je mnohdy již to, že po léta zarudlá jizva najednou zbledne. Jednou jsem pouhým ošetřením jizvy vyléčila syndrom neklidných nohou. Tím, že vnímám poruchy toku energie, mohu potvrdit, že v rámci AP jizvy občas vyjdou jako součást akupunkturního ošetření. Není třeba ošetřovat každou jizvu - a ani CELOU jizvu. Je třeba zvolit jen body, kde je narušený tok energie (a napíchnout je ve správném úhlu). Proto je tak důležité, aby akupunkturista uměl dobře vnímat energie.

Další odkazy
Jizvy

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
cz
Jizva a akupunkturní dráhy
Jizva a akupunkturní dráhy