akurova: Hemeroidy
Prosím o radu, kamarádka má již druhý týden akutní potíže s hemoroidy, používá masti, čípky a Detralex, ale moc velkou úlevu nepocituje. Včera jsem zkusila akupunkturu - podle receptu sad - BL57, BL32, BL35, EX erbai a místo GV01 (ten nechtěla smile ) jsem zkusila GV02 - jehly 30 min. Poté moxa GV2O a body sleziny. Napadlo mě ještě zkusit ucho- anus, rectum, plexus hypogastricus, corpus cavernosum recti a psychobody. Prosím, jestli někdo máte zkušenosti,poraďte, já s TČM ani akupunkturou vůbec nepracuji, vše jsem vyhledala v poznámkách a knihách.

Hemoroid (řecky Haimorrhoides flebes, alternativní český název je zlatá žíla, píštěl, případně zkomoleně hemeroid) je onemocnění cévního systému spočívající v rozšíření a zápalu žíly v konečníku. Vzniká zapálením křečových žil.

Vnější hemoroidy
Vyskytují se okolo řitního otvoru, obvykle mají charakter malých modrých hrudek na žilním systému (klasické křečové žíly). K jejich zápalu a expanzi dochází málokdy, možnosti léčby jsou mnohem širší než u vnitřních hemoroidů.

Vnitřní hemoroidy
Vnitřní hemoroidy vznikají uvnitř konečníku do vzdálenosti 3-4 centimetrů od análního otvoru. Pokud otečou natolik, aby zasáhly výrazněji do průsvitu konečníku či análního kanálu (hemoroidy 2. stupně), začnou se projevovat krvácením a bolestí při vyprazdňování stolice, případně i produkcí hlenu. Opakované dráždění hemoroidů při vyprazdňování pak vede k jejich postupujícímu zápalu a dalšímu natékání, nakonec mohou vystoupit z konečníku.
Text byl doplněn citací z Wikipedie
Tcm-cs.com na Facebooku: Odpověď DD: Určitě má prázdnotu slezinné čchi - masivně moxujte SP03, SP02, SP06, SP08 a ST36, pokud nejsou nějaké kontraindikace.
Taibai | SP03 - tchaj-paj

Taibai | SP03 - tchaj-paj

Dadu | SP02 - ta-tu

Dadu | SP02 - ta-tu

Sanyinjiao | SP06 - san-jin-ťiao

Sanyinjiao | SP06 - san-jin-ťiao

Diji | SP08 - ti-ťi

Diji | SP08 - ti-ťi

Zusanli | ST36 - cu-san-li

Zusanli | ST36 - cu-san-li

Z mastí se osvědčují homeopatické masti-Homeoplasmin apod., a pokud ještě má na skladě,myslím že i protihemoroidovou mast má Dr. Hoffmann. Vyplácí se moxovat anebo ještě lépe jehlovat Bi liao body na kosti křížové, a moxa na celkové posílení na moře čchi CV06 a guanyuan CV04. Pozor ale, pokud je zácpa - ta může signalizovat i nedostatek jinu - v tom případě jej doplňte stravou (hruškový džus či kompotje super, taktéž i jablkový, dále velmi řídké celozrnné kaše-to by měl jíst každý člověk se zácpou). Úprava stolice velmi dobře nastává po Hoffmannově léku Zavlažení suchého řečiště (stolice se stane"klouzavou" a nebolí, když prochází konečníkem-to bych nasadila určitě. Pomohlo by,kdybyste poslala fotku jazyka a pokusila se popsat puls (alespoň počet tepů za minutu).
Biliao | BL31-BL34 - pi-liao body

Biliao | BL31-BL34 - pi-liao body

Qihai | CV06 - čchi-chaj

Qihai | CV06 - čchi-chaj

Guanyuan | CV04 - kuan-jüan

Guanyuan | CV04 - kuan-jüan

Odpověď MVo: Tuším že řebříčkový květ naložený je na hemeroidy... Je Saturn ve štíru...tedy tato oblast je nyní oblastí, kde lidí mohou zažívat traumata - vášně...společné majetky..

Odpověď DŠ:  Dobré je také zvážit, jestli dotyčná nemá nějaké staženiny v břiše, které mechanicky brání návratu krve, co taky dělá - jestli hodně sedí, zda netrpí zácpou atd... tedy nějakou techniku na uvolnění malé pánve.

Odpověď JH: Výbornou zkušenost mám s mastí na hemeroidy od Jukla. Ve složení píše: destilovaná voda, ambidernan, vazelína, lihový extrakt z bezových výhonků a měsíčkový olej.

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com