LucieF: Slaná chuť je chutí jinovou, ochlazující, s "do středu shromažďujícími" zemitými vlastnostmi. Směruje energii dolů a dovnitř, zlepšuje zažívání, detoxikuje organismus, zvlhčuje suchost, změkčuje zatvrdlé bulky, uvolňuje ztuhlost, může pročišťovat střeva a vyvolávat zvracení. Náleží elementu vody, díky své sestupující a ochlazující povaze je v souladu s chladnějším obdobím a podnebím, proto by měla být užívána ve větším množství v průběhu podzimu a zimy.

Pokud navýšíme v naší stravě podíl slané chuti, můžeme docílit změkčení bulek, například mízních uzlin, kataraktů a různých deformací svalů a žláz. Vnitřně je sůl vhodná při zácpě, bolestech a otocích břicha, zevně pak při onemocněních, která jsou spojena se znečištěním krve a doprovázena horkými příznaky, jako jsou kožní výměšky, bolest v krku (kloktání vody se solí). Sůl detoxikuje organismus a zvyšuje chuť k jídlu. Běžně prodávaná kuchyňská sůl má však velmi nízkou kvalitu.

Vliv slané chuti na orgány:
* slaná chuť náleží elementu vody a vstupuje do ledvin
* je považována za patřičnou chuť pro slezinu, kde posiluje zažívací funkci
* pomáhá při oslabení srdce a mysli
* zlepšuje soustředění

Slaná chuť zvlhčuje a uklidňuje hubené, suché, nervózní jedince. Omezit spotřebu soli by měly osoby s vlhkými onemocněními, chorobami spojenými s letargií, otoky, nadváhou i osoby s vysokým krevním tlakem. Vyhnout by se jí měli také agresivní lidé a lidé s krevní toxicitou. Do těchto omezení pro konzumaci slané chuti nespadají mořské řasy, protože, i když jsou slané, tak obsažený jód a stopové prvky urychlují metabolismus.

Potraviny se slanou chutí: sůl, mořské řasy, sójové omáčky, pasta miso, nakládaná zelenina, sezamová sůl (gomasio). Do určité míry je slané i ječmen a proso, i když se primárně jedná o potraviny sladké.

Zdroj: Paul Pitchford: Přírodní stravou ke zdraví
cz
Slaná chuť
Slaná chuť