LucieF: Kyselá chuť je chutí jinovou, ochlazující, způsobující stahování, s absorpčními, svíravými a kumulačními účinky. Kyselost je způsobena řadou různých kyselin, k těm nejobvyklejším a nejznámějším patří kyselina citrónová, kyselina askorbová (vitamín C) či kyselina tříslová (tanin).

Kyselé chuti lze využít k prevenci nebo zvrácení abnormálního úniku tekutin a energie a také k vysoušení a zpevnění tkáně. Vhodná je při problémech s inkontinencí, při nadměrném pocení, krvácení, průjmu, hemoroidech či výhřezu dělohy.

Vliv kyselé chuti na orgány:
* nejvýrazněji působí kyselá chuť v játrech, kde kompenzuje účinky tučných a těžkých jídel (rozkládá tuky a proteiny a také minerály, které se pak snadněji vstřebávají)
* může posílit oslabené plíce
* podporuje srdce a mysl, protože napomáhá zorganizovat neuspořádané mentální vzorce

Kyselá chuť se váže k játrům. Díky tomu, že kyselá chuť soustřeďuje a drží pohromadě rozptýlené, je vhodná pro osoby nepředvídatelně proměnlivé. Kyselou chuť by pak měly omezit osoby trpící vlhkem, těžkostí mysli nebo těla, zácpou a také lidé s onemocněním šlach a vazů.

Jen málokteré potraviny jsou jen kyselé, většina z nich má i další výraznou chuť.
Potraviny s kyselou chutí: citrony, limetky, plody hlohu, nakládaná zelenina, šípky, kyselé zelí, kyselá (planá) jablka
Potraviny s kyselou a hořkou chutí: ocet
Potraviny s kyselou a ostrou chutí: pórek
Potraviny s kyselou a sladkou chutí: fazole adzuki, jablka, ostružiny, sýr, hroznové víno, americké borůvky, mango, olivy, maliny, kváskový chléb, mandarinky, rajčata, jogurt

V dnešní době je kyselá chuť zastoupena ve stravě nedostatečně.

Zdroj: Paul Pitchford: Přírodní stravou ke zdraví
Editoval lformanova (27.06. 2018 23:12)
cz
Kyselá chuť
Kyselá chuť
cz
Kyselá chuť
Kyselá chuť