Miloš Vymazal: Znamení Hada

Roky Hada
4. února 1905 – 24. ledna 1906 Had Dřevo
23. ledna 1917 – 10. února 1918 Had Oheň
10. února 1929 – 29. ledna 1930 Had Země
27. ledna 1941 – 14. února 1942 Had Kov
14. února 1953 – 2. února 1954 Had Voda
2. února 1965 – 20. února 1966 Had Dřevo
18. února 1977 – 6. února 1978 Had Oheň
6. února 1989 – 26. ledna 1990 Had Země
24. ledna 2001 – 11. února 2002 Had Kov
10. února 2013 – 30. ledna 2014 Had Voda
29. ledna 2025 – 16. února 1926 Had Dřevo
15. února 2037 – 3. února 2038 Had Oheň

Had

Had


Poznámka: uvedené dny vycházejí z čínského občanského kalendáře a neodpovídají solárnímu kalendáři, podle kterého začíná většinou rok o několik dní dříve. Přesný výpočet můžete najít v našem on-line kalendáři.

Had je nejtajemnější znamení zvěrokruhu. Moudrost, odhodlanost, neústupnost, tajemnost a nevyzpytatelnost – to jsou vlastnosti, charakteristické pro člověka narozeného v roce Hada. Vybraně mluví, uhlazeně vystupuje, za jeho elegantním zevnějškem se však skrývá nevyzpytatelná síla a moc. Spoléhá se na svůj vlastní rozum a ostatní lidi vlastně ani příliš nepotřebuje. Má neobyčejně vyvinutý smysl pro to, aby byl dobře finančně zajištěn. Zvláště pokud v mládí strádal nedostatkem, je velká pravděpodobnost, že se z něj na stará kolena stane pořádný lakota a skrblík. Měl by si na to proto dát pozor. Had je moudrý a proto si nelibuje v povrchních hloupých řečech. Je opatrný na to, co říká a dává si stále na okolí velký pozor. Je neústupný a velmi houževnatý, lidem v okolí moc nedůvěřuje a má na ně vysoké nároky. Když se rozruší a má pocit ohrožení, dokáže být velmi nepříjemný a nebezpečný, protože jeho zášť nezná mezí. Není dobré mít mezi Hady své nepřátele! Zvláště proto, že způsob odvety Hada se nikdy nedá předem odhadnout a předvídat. Když není spokojen, nehartusí, ale projevuje se ledovým chladem. Bývá dobrým filosofem a finančníkem. Pozitivní je, že má dobrý smysl pro humor. Jednání s ním však nejsou jendoduchá, protože má velmi silnou vůli a drží se svých pozic.

Prvkem Hada je Oheň, pól jinový.

Had narozený v roce Vody je schopen nabýt obrovského vlivu a moci. Je velmi zvídavý a bystrý až prohnaný, takže se může stát skvělým obchodníkem. Nikdy neimprovizuje, vše dobře zváží a naplánuje. Bývá to často umělecky založený intelektuál, kterého ale zároveň lákají finance. Na pohled klidný, v nitru však stále spekulující a uvažující.

Had zrozený v roce Dřeva je seriózní a upřímný a umí se velmi dobře vyjadřovat. Kombinace Ohně jako charakteristického prvku Hada s Dřevem – rokem jeho narození – mu dává obzvláštní jiskru a dynamičnost. Má o sobě právem vysoké mínění, tak by si měl dát pozor, aby se nestal příliš ješitným. Má velkou naději na trvalý a velký úspěch ve všech činnostech.

Had narozený v roce Ohně má v sobě Oheň dvojnásobný. To mu propůjčuje přílišnou panovačnost a prudkost, stejně jako přemíru energie. Jako skvělý řečník si může získat velký respekt a důvěru, jako politik bude pravděpodobně velmi úspěšný. Je velmi  podezíravý a stále si dává pozor. V citovém životě je ze všech Hadů nejsymslnější.

Had narozený v roce Země je srdečnější a spontánnější než ostatní Hadí kolegové. Mírotvorný prvek Země mu propůjčuje přemítavost, klid a dobrou komunikaci s lidmi v okolí. Rozvaha a šetrnost jsou mu vlastní.

Had narozený v roce Kovu je obzvláště chladný a pronikavě inteligentní, má neobyčejně silnou vůli a je velmi prozíravý.  Tajnůstkářství Hada je u tohoto prvku dovedeno do krajnosti, takže nikdy nemůžete vědět, co Kovový Had plánuje.

Zdroj textu: Přednášky a prezentace MUDr. Doris Danielová

Další odkazy Čínský kalendář - roky, Solární a lunární kalendář

Ing. Miloš Vymazal - www.tcm-cs.com