MUDr. Petr Hoffmann: Fazolky mungo s rybou

300 g fazolek mungo, 450 g rybího filé, 120 g cibule, 70 g česneku, sůl, kurkuma (nebo kari koření), šafrán, mletý kmín, mletý koriandr, saturejka, drcený kmín, škrobovou moučku, olej, petrželovou nať, libeček, šalvěj

Fazole mungo

Fazole mungo

Cibule

Cibule

Česnek

Česnek

Saturejka

Saturejka


Fazolky několikrát propláchněte a pak nechte namočené ve studené vodě několik hodin. Poté je opět několikrát propláchněte, zalijte vodou a přidejte koření (kurkuma nebo kari), šafrán, mletý kmín, mletý koriandr, saturejka) dále jednu třetinu cibule a česnek. Vše pak velmi zvolna vařte, až se fazolky téměř rozpadají. Je dobré nechat v poslední fázi vodu odvařit tak, aby vše přirozeně zahoustlo na kaši, případně uvařené fazolky zahustěte trochou škrobové moučky rozmíchané ve vodě. Nakonec vařené luštěniny osolte.

Rybí maso nakrájejte na menší kousky (kostky), osolte ho a promíchejte s drceným kmínem a vrchovatou lžící škrobové moučky. Poté maso zprudka opékejte na rozpáleném oleji. Když je zpola hotové, přidejte nahrubo krájenou cibuli. V poslední fázi, před dokončením, vmíchejte k rybě sekané bylinky. Obě složky pokrmu pak můžete promíchat nebo podávat na talíři zvlášť.

Recept je vhodný u vlhka/horka SHI/RE
Editoval patentnimedicina (24.02. 2018 14:08)