Ilona Stursová: ALL C 910, je to leukémiie ALL+ philadelfský chromosom

17letá holčina, od února bere glivec,  museli ji udělat dočasnou stomiia protože má po mamce zděděný genCMTo kterém  nikdo nevěděl tak po třetí dávce vincristinuochabla. Všechno se učí znova, nejhorší je teď to koncové zakončení rukou a nohouzačíná chodit s chodítkem přešla už asi 15m jde to ale pomalu. zhubla 15kg. Ted má 5 týdnů kortikoidy ranisan a fortecortin a každý týden do žíly chemoterapii jednu nebo dvě. Krví se ji dostala i nějaká kvasinka do očí tak jedno oko dobrý a druhé že to bylo blíž zornému poli tak trošku hůř vidí..

Protože má udělaný dočasný vývod mezi tenkým a tlustým střevem tak potřebuje vitamíny a minerálykordyceps je má - stačí to ?? Co ještě by se dalo dělat, třeba i proti ochablosti končetin, aby jí to při této diagnoze víc neublížilo?..

Moc díky za pomoc. Mějte se hezky, všechny Vás zdravím, I.
cz
Jazyk k určení
Jazyk k určení
MUDr. Doris Danielová: V případě této dívky jde o společný výskyt více chorobných znaků a navíc poměrně netypicky sdružených. Filadelfský chromosom bývá spíše u chronické, nikoli akutní myeloidní leukemie (to bohužel může ale nemusí zhoršovat prognosu nemoci). Dále CMT gen = gen pro periferní neuropatii typu Charcot-Marie-Tooth. Tento gen má více "variant", a též se dědí různě (někdy vždy, jindy vůbec) a jeho přítomnost ještě nemusí znamenat,že nemoc propukne. I sama nemoc se projevuje velice různorodě hlavně co do síly postižení-zde je pro dívku dobrá zpráva to, že ve většině případů nemoc neohrožuje délku života ani nepůsobí závažnější obrny, např. pouze nemožnost chodit po patách, "neohrabané ruce" apod. V současném stavu dívku samozřejmě nejvíce ohrožuje akutní leukemie.

Při rehabilitaci CMT nemoci by jí mohlo pomoci kvalitní tejpování a vzhledem k tomu, že tato nemoc postihuje svaly (=slezina) a kostis klouby(=ledviny) doporučuji tyto orgány výrazně doplňovat jak v jin tak v jang složce a to hlavně jídlem - např. požehnáním pro ledviny by bylo kdyby vypila denně litr kvalitního sojového mléka, pro slezinu jsou to zeleninové polévky, dýně, rýže, brambory,kaše z pohanky, jáhel. Je-li spíše ledvinově v deficitu jang, je dobré moxana KI07, BL23, KI01 ev jiné body, na jin ledvin neutr.jehly a semínka KI03, KI06 a také BL23 i BL52,  na slezinu moxa určitě SP02, SP03, SP09, SP10, SP21.

MUDr. Doris Danielová - www.tcm-cs.com
MUDr. Doris Danielová: Ještě pokračuji k té slečně viz výše - další metoda,která jí usnadní chůzi i rehabilitaci, je TAPING čili TEJPING - URČITĚ NA KOLENA, RAMENA. TATO METODA SE DÁ DOCELA DOBŘE NAUČIT DLE SKVĚLÝCH VIDEÍ NA YOUTUBE - NAJEDTE SI NA "TEJPOVÁNÍ", konkrétně KINEZIOMAXtape (to je autor videí, fyzioterapeut, má jich tam celou řadu a velmi hezky vše vysvětluje). Ostatní "tejpeři" na youtube mi připadají,že si spíše dělají reklamu,kdežto tento chlapec řekne vše,co ví.(jasně že lepší je,kdybyste měla kurz tejpování, ale nemáte-li,toto jako první pomoc zcela stačí.)

Přikládám x na tejping kolene:

Jinak dívala jsem se na jazyk- klasický příklad toho, kdy jazyk vypadá "skoro normálně" u závažné nemoci - předpokládám,že je to ta dívka - jsou tam známky především chybění jinu (vrásky + nádech jazyka dočervena - ne ještě rudý,to už by byl oheň-pokud jazyk mírně zbledne a pokryje se jemným bělavým povlakem,což je normální nález, tak prognosa nemoci u pacientky je pravděpodobně velmi dobrá. Naopak pokud by jazyk více rudl,či se pokrýval barevnými povlaky, bylo by to zhoršení stavu.)

MUDr. Doris Danielová - www.tcm-cs.com