Miloš Vymazal: Korpulentní jin

Lidé, kteří odpovídají korpulentnímu jinu mívají bílou až nažloutlou chladnou kůži a lehce nafialovělé rty v důsledku snížené produkce tepla. Vzhledem ke sníženému metabolismu bývají obvykle i silnější postavy. Končetiny jsou často chladné a běžná bývá i celulitida, únava, průjmy a může se objevit i zhoršený sluch. Mezi obtíže se může přidat nedostatek sexuálního elánu či impotence.

Lidé korpulentního typu by ze zeleniny měli upřednostňovat zelí, mrkev, celer, pórek, ředkev, chřest, pažitku, cibuli a česnek. Z koření se doporučuje bazalka, pepř, kmín, koriandr a lékořice. Syrová zelenina se u tohoto konstitučního typu moc nedoporučuje. Vhodná je úprava krátkým osmahnutím, nebo jemným podušením. Ovoce by mělo být konzumováno jen občas. Kupříkladu fíky, pistácie, citronové šťávy a pečené hrušky. Z obilnin se uvádí rýže, jáhly, kukuřice, z luštěnin se doporučují červené fazole adzuki. Dále pak sezamový olej, rýžový ocet, natvrdo vařená vejce (ale jen 2–3 týdně), z ryb se doporučuje kapr, úhoř, žralok a krevety. Je vhodná i drůbež, hovězí a skopové maso.

Rozhodně nejsou doporučovány mléčné výrobky včetně másla, vepřové maso, fazole, hrách, tofu a burské ořechy.Pšenice a ječmen by měly být konzumovány pouze občas a v omezeném množství. Velmi nevhodná je konzumace sladkostí, zejména čokolády.

Zdroj: Čínská dietetika a její vliv na kvalitu života, Lucie Mrkvicová a Čínská medicína pod pokličkou, Jana Arcimovičová

Ing. Miloš Vymazal - www.tcm-cs.com
cz
Korpulentní jin - konstituční typy
Korpulentní jin - konstituční typy