Tcm-cs.com na Facebooku: Dotaz: VV Krásný den přeji, dostala jsem na vás tip od mé kamarádky po té co jsem jí oslovila s problémem mého manžela. Jedná se asi o zánět. V noze, kde se mu utvořil útvar který je v příloze na obrázku, měl před 10 lety trombozu. Zánět se mu projevil na kotníku. Od lékaře dostal na to antibiotika a mast se steroidy, ale moc mu to nepomohlo, jen se mu ta kůže zatáhla, takže ten zánět nemá kudy vytékat..  a bolí ho to, dostala jsem info že je to od jater, tak si je detoxikuje. Během užívání antibiotik a možná i po detoxu? se mu objevila vyrážka na rukou, na kterou mu lékaři dali tu samou mast kterou dostal na tu nohu a antibiotika vyměnili. V současné době je už nebere ale svědivou vyrážku má stále. Poprvé se mu to objevilo před dvěma lety to mu ty antibiotika a ta samá mast pomohla, pak byl klid. Před 2 měsíci si začal flek, který byl v klidové fázi mazat mastí od kannaway s cbd oleji a dalšími bylinkami a rovnou do ložiska do toho nejtmavějšího místa, tak to začalo být suché tak to pak mazal kokosovým olejem to se rozmokvalo a začalo mu z toho téct hnis, takhle to vypadá po té co má ty věci od doktora, jen kolem dokola si to maže irským mechem, mi doporučili, ale bolí ho to, byl na neschopence týden,a když má větší námahu na tu nohu tak to prý moc bolí, a má to jinak ted 1. 12. to bude měsíc. Najdu tu u vás radu? Předem děkuji ).

Odpověď RF:  Na toto žádná mast nepomůže... půst o slané vodě a slané rýži s mungo fazolkama pár dnů a navštívit terapeuta tcm co nejdříve. Vynechat kávu, sladkosti, alkohol, uzeniny, nekouřit..... k té rýži s mungem si jednou denně může sníst malou misku domácího čerstvého (ne zavařeného) kysaného zelí a solit,solit,solit.

Odpověď AB: Je třeba diagnóza dle jazyka, pulzu atd., ale vypadá to na růži, horký toxin, léčba na to je.

Odpověď EB: První pomoc San qi, dále nutno řešit příčinu.

Odpověď AS: Dobrý den, vidím zde foto PDK a myslím, že příběhy o mastičkách atd. jsou z mého pohledu Das ist katastrofe!!! Škoda, že neznám celý příběh do podrobna,neboť dle fota měl pán ne žilní trombozu, ale tromboflebitis a dle červeného fota to vypadá na erysipelosní stav-viz.s rozšířením bakterií, navíc kůže oteklá, určitě na pohmat teplá, mokvavá s porušením vrchní vrsty, brutální horkost a též z pohledu západně medicínského též podminována-tz.před vytvoření se yangového vředu!! Též vidím zleva na fotce končetinu ICHSDK-viz. ischemie dolní končetiny s bércovým vředem 3.stupně-dle TČM yinový vřed. A též si myslím z bakteriálního hlediska ,že tam bude asi zasažení infektu MRSA!!!! Pokud se to tedy nehojí, zhoršuje atd.a tz., že by bylo nejvhodnější řádné došetření - odběry i.v. krve na bakteriologii a stěry z dotyčných lézí!! Léčba SanQi není špatná, ovšem jsou i jiné postupy, pokud by se zjistila řádná bakteriologie a byla prokázána MRSA!

Další odkazy:
San qi - Panax notoginseng, Radix
Horký toxin na kůži
Jizvy
Fazole mungo
Editoval fb-tcm-cs (01.12. 2017 10:33)

Dotaz nebo odpověď uživatelů z Facebook.com | Tradiční čínská medicína | ☯ Tcm-cs.com
cz
Zánět v noze
Zánět v noze
cz
Zánět v noze
Zánět v noze